E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Policia kufitare

Etiketim: policia kufitare

Tentoi të kalojë 57 mijë euro në mënyrë të paligjshme në...

Policia Kufitare e Vlorës ka proceduar penalisht një 29-vjeӓar ma banim në Kukës, pasi ka tentuar të kalojë në mënyrë të paligjshme një sasi...

Policia kufitare tall dhe qëllon “për qejf” pas shpine të riun

Disa pamje mjaft të rënda po shpërndahen me shpejtësi në rrjetet sociale duke shokur opinionin publik. Videoja virale tregon disa pjesëtarë të policisë kufitare izraelite...

Të rinjtë rrezikojnë jetën, në ndihmë Policia Kufitare

Katër të rinjtë kishin dalë në Karaburun, me një mjet lundrues me qëllim për ta testuar nga ana mekanike por gomonia ka pësuar defekt...

Humbën mes pyjesh në Borsh, Policia ndihmon 6 turistë gjermanë

Policia Kufitare e Sarandës iu vjen në ndihmë 6 turistëve gjermanë, të cilët për afro 6 orë kishin humbur rrugën në zonën pyjore Borsh-Kuc....

Policia Kufitare dhe FNSH, në ndihmë të pushuesve dhe turistëve

Policia Kufitare dhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë janë të gatishmëri të plotë për raste emergjente të personave që rrezikojnë mbytjen në plazhet tona. Nga...

Deportohen nga vendet e BE-së 29 shqiptarë

Sërisht Franca i ka refuzuar azilin shqiptarëve. Policia Kufitare në bashkëpunim me Policinë Franceze, kanë vijuar operacionet e përbashkëta të riatdhesimit, ku nëpërmjet dy...

10 makina dhuratë nga Gjermania për policinë kufitare

Policia gjermane i ka dhuruar 10 makina të reja policisë kufitare shqiptare. Automjetet e dhuruara, por edhe pajisjet për sigurinë kufitare arrijnë vlerën e...

Shqiptari burgoset sapo mbërrin në Bari me nënën, tentoi të përdhunonte...

Policia kufitare në Bari ka arrestuar një 43 vjeçar shqiptar me iniciale K.M, ndaj të cilit ishte lëshuar një urdhër arresti më 14 gusht...

Mosdeklarimi i vlerave monetare – Policia Kufitare sekuestron 80 mijë euro,...

Policia Kufitare godet një tjetër rast të mosdeklarimit të vlerave monetare në kufi dhe të kontrabandës me mallra që paguhet akcizë Sekuestrohen 80 mijë euro,...

Çifti kapet në Qafë Botë me 57 kg në automjet, arrestohet...

Policia Kufitare godet një tjetër rast të trafikimit të lëndëve narkotike. Shërbimet e Policisë Kufitare në Pikën e Kalimit Kufitar Qafë Botë në Sarandë...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

Tërmeti si shans për të forcuar pushtetin personal!

Nga Kastriot Islami Tërmeti po rezulton me pasoja katastrofike për qytetarët por një mundësi e artë apo shans...

Andi Bushati: Të vdekurit nuk mund të kthehen në pikë sondazhesh për Ramën

Nga Andi Bushati / Edi Rama po e shfrytëzon tërmetin njësoj si Erdogani grushtin e shtetit: si një...