E hënë, Nentor 18, 2019
Ballina Etiketimet Policia franceze

Etiketim: policia franceze

Franca ”pushtohet” nga protestat- Policia franceze përplaset me ‘jelekët e verdhë’

Policia franceze, ka shpërndarë gaz lotsjellës dhe bëri dhjetëra arrestime të shtunën, ndërsa shpërndanë grupe protestuesish të “jelekëve të verdhë” që po përpiqeshin të...

Policia franceze gjest paqeje me protestuesit

Në një kohë që Franca po përballej me përshkallëzimin e protestave të dhunshme që lanë qindra të plagosur, një video që tregon forcat e...

Policia franceze arreston dy protestuese gjysmë lakuriq

Policia franceze arrestoi dy protestuese femra gjysmë lakuriq të dielën në Champs-Elysees, ku Franca po zhvillonte një ceremoni që shënonte 100 vjetorin e përfundimit...

Policia franceze arreston dy protestuese gjysmë lakuriq

Policia franceze arrestoi dy protestuese femra gjysmë lakuriq të dielën në Champs-Elysees, ku Franca po zhvillonte një ceremoni që shënonte 100 vjetorin e përfundimit...

FOTO/ E dinin të vdekur, jetonte mes luksit

Policia franceze, në bashkëpunim me Europolin, arrestuan një person që kishte falsifikuar vdekjen e që jetonte mes luksit në Francë. I dyshuari nga Ukraina u...

Policia franceze arreston 10 ekstremistë të djathtë, përgatisnin sulme kundër myslimanëve

Dhjetë persona të ekstremit të djathtë francez u arrestuan dje në mbrëmje në Paris me akuzën për veprime të dhunshme kundër fesë myslimane, sipas...

Heroinë nga Holanda në Francë, prangosen 6 shqiptarë

Policia franceze ka shkatërruar një organizatë shqiptare të trafikut të drogës nga Holanda në Francë. Siç shkruajnë mediat franceze, arrestimet janë bërë gjatë mëngjesit. Pesë shqiptarë...

Vajza u gjet e masakruar në autostradë, ADN-ja çon në arrestimin...

Policia franceze ka arrestuar një çift 31 vite pasi vajza e tyre u gjet e vdekur, pas analizave të provave të ADN-së. Trupi i gjymtuar...

Pengmarrësi qëllohet për vdekje nga policia franceze, kërkoi lirimin e terroristit...

Qëllohet për vdekje nga policia franceze,  marokeni 30-vjeçar, që mori peng disa persona në Francë duke kërkuar lirimin e terroristit të Parisit. Policia i...

FOTO/ “Nga Shqipëria në Paris për të shitur drogë”. Kush janë...

Në Shqipëri të gjithë janë gati të vijnë në Francë për të shitur drogë’ Ky është titulli i portalit francez "Le Progres", për trafikantët e...

EDITORIAL

Presidenti fillon çmontimin e mafies së RILINDJES

-Ilir Meta ka vendosur që të thërrasë në takim për t’u konsultuar ish-presidentët e Republikës, ish-ministrat e...

FORUM

VOA: Korrupsioni dhe taksat, pengesë për investimet e huaja

Investimet e huaja në Shqipëri shumë shpejt pritet të hyjnë në një fazë vështirësie. Dy projektet e...

Xhafaj reagon për Gjykatën Kushtetuese

Ish-ministri Fatmir Xhafaj, ka reaguar në lidhje me debatin mes presidentit dhe mazhorancës për plotësimin e Gjykatës...