E hënë, Dhjetor 9, 2019
Ballina Etiketimet Policia e shtetit

Etiketim: Policia e shtetit

Censusi, policia: Të dhënat do vlejnë për rritjen e pagave

Prej 17 korrikut të vitit 2019 në e-mailet e policëve në të gjithë vendin është shpërndarë urdhri i drejtorit të policisë, ku uniformave blu...

Aplikimet për Shkollën Bazë të Policisë shtyhen deri me 15 gusht

Shtyhet deri në 15 gusht afati për aplikimet në Shkollën Bazë të Policisë për "Patrullë e Përgjithshme", për 500 vende. Shtyrja e afatit sipas policisë...

Njoftim për të rinjtë që duan të bëhen pjesë e Policisë

Policia e Shtetit njofton kriteret e pranimit të aplikantëve të rinj në Policinë e Shtetit. Të gjitë ata që kanë shprehur dëshirën për të...

Operacioni kundër muzikës në plazhe, Policia e Shtetit: Pas orës 23:00...

Në një deklaratë për mediat, Policia e Shtetit nëpërmjet drejtorit të Departamentit për Sigurinë Publike, është shprehur lidhur me mesat që ajo do të...

Policia e Shtetit kërkon juristë, ekonomistë dhe informatikanë. Aplikimet të hapura...

Policia e Shtetit njofton se duke nisur nga  dita e sotme( 4 korrik) janë hapur aplikimet për t’u bërë pjesë e Policisë së Shtetit,...

Apeli i Policisë: Mos ikni së dëmtoni imazhin e Shqipërisë

Policia e Shtetit u bën apel qytetarëve që të tregohen të kujdesshëm me largimet nga vendi për qëllime azili në vendet europiane. Në një...

Policia e Shtetit: Efektivët ishin në tension, e shtynë pa dashje...

Policia e Shtetit ka reaguar për dhunën e ushtruar ndaj gazetarit Enver Doçi në Dibër. Në një njoftim për mediat, policia thotë se efektivët...

Arrestimet në Tropojë, Berisha: Reprezalje hakmarrëse e Edi Ramës

Policia e Shtetit informoi sot se ka arrestuar disa persona në Tropojë, pasi gjatë ditës së djeshme kanë shkaktuar dëme në materialet e KZAZ. Në...

Nisin provokimet/ Policia u bllokon bazën materiale për protestën të rinjve...

Policia e Shtetit, e vënë në alarm nga përdorimi i mjeteve piroteknike në protestat e mëparshme të opozitës, ka rritur vigjilencën këtë të shtunë...

Policia-opozitës: Merrni masa që protestuesit të ndalojnë

Në një tjetër reagim, Policia e Shtetit, i është drejtuar kreut të PD-së, Lulzim Basha me thirrjen që të marrë masa që protestuesit të...

EDITORIAL

Priten arrestime nga prokuroria për ndërtimet VRASËSE

-Kryeprokurori i Republikës Olsian Çela deklaroi në Durrës se hetimet po vazhdojnë në mënyrë intensive për abuzuesit...

FORUM

Artut Zheji: Bajatllëk, mjerim dhe një Gjithollog për Kryeministër!

Nga Artur Zheji I di të gjitha, Ay! Kur dhe ku ndërtohet në mënyrë pastërmetore. Di të puthë...

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...