E mërkurë, Nentor 20, 2019
Ballina Etiketimet Policia e shtetit

Etiketim: Policia e shtetit

Krijohet “Grupi i Punës”, Veliu: Jemi në proces Vetting-u të përhershëm

Në Policinë e Shtetit është krijuar “Grupi i Punës”, i cili do të punojë për hartimin dhe përgatitjen e analizës se riskut dhe planit...

Policia e Shtetit: Riatdhesohen 60 shtetas shqiptarë nga Franca dhe Belgjika

Policia e Shtetit, ka vijuar me operacionet e riatdhesimit të shtetasve që kanë kërkuar azil apo kanë shkelur rregullat e qëndrimit në hapësirën Schengen....

61% e qytetarëve vlerësim pozitiv për punën e Policisë

61% e qytetarëve të Tiranës të anketuar nga një sondazh i realizuar në kuadrin e projektit “Monitorimi i opinionit publik në qarkun Tiranë (krahasuar...

Mbi 10 mijë shqiptarëve u ndalohet udhëtimi në zonën Shengen, Merkaj...

Policia e Shtetit ka bërë një bilanc të shqiptarëve të ndalur për të hyrë në zonë Shengen gjatë 9 muajve të parë të këtij...

”Furtunë” lëvizjesh në Policinë e Shtetit

Policia e Shtetit ka bërë disa ndryshime në radhët e drejtuesve të policisë në disa qarqe të vendit. Një nga emrat e drejtuesve të larguar...

Policia e Shtetit: Jo më alkool e ushqime “fast food” pranë...

Me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor 2019 – 2020, Policia e Shtetit ka ndërmarrë disa masa për garantimin e rendit dhe...

Policia bën bilancin: Në 8 muaj vendosëm 20 mijë gjoba

Shefi i Sektorit për Sigurinë Rrugore, Skënder Ismaili në një deklaratë për mediat, ka bërë të ditur shifrat përgjatë 8 mujorit të këtij viti....

Censusi, policia: Të dhënat do vlejnë për rritjen e pagave

Prej 17 korrikut të vitit 2019 në e-mailet e policëve në të gjithë vendin është shpërndarë urdhri i drejtorit të policisë, ku uniformave blu...

Aplikimet për Shkollën Bazë të Policisë shtyhen deri me 15 gusht

Shtyhet deri në 15 gusht afati për aplikimet në Shkollën Bazë të Policisë për "Patrullë e Përgjithshme", për 500 vende. Shtyrja e afatit sipas policisë...

Njoftim për të rinjtë që duan të bëhen pjesë e Policisë

Policia e Shtetit njofton kriteret e pranimit të aplikantëve të rinj në Policinë e Shtetit. Të gjitë ata që kanë shprehur dëshirën për të...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Luan Rama: Kosova brenda Serbisë, një postim provokativ dhe fyes i Kryeministrit të Shqipërisë!

Nga Luan Rama* - Nuk është një lapsus. Nuk është as ndonjë gabim prej pakujdesisë, publikimi në faqen...

Reformë e denjë për gishtin e Boschart

Nga Ylli Manjani - Shihni me vemendje se për çfarë reforme zgjedhore po zihen. Halli më i madh...