E dielë, Dhjetor 8, 2019
Ballina Etiketimet Policia e Korçës

Etiketim: policia e Korçës

Policia e Korçës bën “namin”, arrestohen 5 shoferë

Policia e Korçës ka njoftuar se janë arrestuar 5 persona, një prej të cilëve B.K, 62 vjeç  ka aksidentuar teksa drejtonte një zetor pa...

Policia e Korçës arreston në flagrancë 4 persona, mes tyre 2...

Policia e Korçës ka arrestuar në flagrancë 4 shtetas, 2 prej të cilëve me detyrë doganier. Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik e...

Kapet 1 ton drogë, katër në pranga

Policia e Korçës ka bërë të mundur arrestimin e katër personave, të cilët dyshohen si të përfshirë në veprimtarinë e paligjshme të shitjes dhe...

Tentoi të vrasë policët në Korçë, arrestohet 69-vjeçari

Policia e Korçës ka arritur të arrestojë në flagrancë personin që tentoi të vrasë punonjësit e policisë. Mësohet se shtetasi i arrestuar është 69-vjeçari...

Arrestohet ish drejtori i Hipotekës Korçë dhe 4 punonjës (Emrat)

Policia e Korcës ka arrestuar ish-Drejtorin e Hipotekës në Korçë si dhe 4 punonjës, pasi Gjykata e Shkallës së Parë në Korçë ka vendosur...

Shkaktuan aksidentin tragjik ku vdiqën babë e bijë, prangosen dy shoferët....

Pas aksidnetit tragjik ku humben jeten babë e bijë në Korçë policia shoqëroi një ditë më parë të dy shoferët e përfshirë. Sot policia...

Kapet hajduti që vodhi xhaminë dhe ai që vodhi kopshtin

Policia e Korçës ka arrestuar hajdutin që vodhi mikrofonin e një xhamie në zonë. Ai është Pablo Hazisllari, 23 vjeç, banues në Maliq. Hazisllari, në datë...

Kërcënoi me armë dhe i mori një personi 400 mijë lekë...

Policia e Korçës ka arrestuar një 29-vjeçar pasi nën kërcënimin e armës i mori një personi një shumë prej 400 mijë lekë dhe 130...

Çfarë po ndodh në Policinë e Korçës? Shkrihen sektorë dhe transferohen...

Vala e ndryshimeve në radhët e Policisë së Shteteve do të prekë edhe Policinë e Qarkut të Korçës. Drejtoria vendore do të pësojë ndryshime...

Korçë, policia prangos hajdutët e banesave, ja emrat

Policia e Korçës bën publik emrat e dy përosonave të arrestuar për vejdhje banesash në Devoll. Policia i ka ndaluar këta  dy shtetas, si...

EDITORIAL

Priten arrestime nga prokuroria për ndërtimet VRASËSE

-Kryeprokurori i Republikës Olsian Çela deklaroi në Durrës se hetimet po vazhdojnë në mënyrë intensive për abuzuesit...

FORUM

Artut Zheji: Bajatllëk, mjerim dhe një Gjithollog për Kryeministër!

Nga Artur Zheji I di të gjitha, Ay! Kur dhe ku ndërtohet në mënyrë pastërmetore. Di të puthë...

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...