E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet Polici

Etiketim: polici

Arrestohet polici në Tiranë, mori 1500 euro për një diplomë në...

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat me anë të një njoftimi për mediat njofton se ka arrestuar një punonjës policie, pasi ka marrë...
Tërmeti 6.4 ballë, 26 nëntor 2019

Moment drithërues, polici nxjerr nga rrënojat nënën e tij

1900 forca policie janë të angazhuar në terren për të ndihmuar njerëzit e prekur nga tërmeti 6.4 ballë që ka tronditur Shqipërinë. Njëri prej...

VIDEO/ Gruaja debaton me policin në Tiranë: Mos më prek, po...

Një grua është përplasur me punonjësin e policisë tek sheshi “Skënderbej”. Në një video të mbërritur në Faxweb.al qytetarja duket mjaft e irrituar. Qytetarja...

Postobllok në Bërzhitë, ekspertët: Policia, jo kontrolle me fushata

Pas aksidentit tragjik në Bërzhitë ku humbën jetën dy vajzat 17-vjeçare, policia ka nisur patrullimet. Një patrullë e policisë rrugore, këtë të hënë ka ngritur...

Panik në mes të qytetit, 19-vjeçari kanos me thikë policin

Momente paniku në mes të qytetit të Ballshit, ku një i ri ka kanos me thikë një efektiv të Patrullës së Përgjithshme. Policia bën me dije...

Lëvizjet në Polici, ndryshojnë krerët e Komisariateve të Fierit dhe Mallakastrës

Lëvizjet e bëra në Policinë e Shtetit kanë sjellë edhe ndryshimin e krerëve të komisariateve të Fierit e Mallakastrës. Gazetari Ervis Kuçi raporton për ‘BalkanWeb’ se kryekomisari...

Vettingu në Polici dhe Gardë, pas analizës së dosjeve, vjen testi...

Pas sistemit gjyqësor, në ‘sitën’ e vettingut tashmë do të kalojë Policia e Shtetit dhe Garda e Republikës. Si fillim do të kalojnë në...

Protesta tek Astiri, Braimllari: Rama rrethon banorët me polici

Sekretari i Përgjithshem i LSI-së, Endrit Braimllari ndodhet tek "Unaza e Re", në mbështetje të banorëve tek zona e Astirit. Ai ka hedhur akuza...

LAJM I FUNDIT/ Terror në Paris, një person vret 4 policë...

Një burrë me thikë ka vrarë katër oficerë në selinë qendrore të policisë në Paris, raportojnë mediat franceze. Agresori, identiteti i të cilit nuk është...

Komisioni i Vetting-ut në Polici: Nisim seancat në tetor; i pari...

45 kryepolicët që formojnë kupolën e policisë së shtetit do fillojnë dalin para procesit të trefishtë të vettingut gjatë këtij muaji. Hapja e seancave...

EDITORIAL

Qeveria, me sytë nga xhepat e Europës

Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, njoftoi se Komisioni ka akorduar një fond...

FORUM

“Edi Rama qesh në situatë tragjike”, Gjekmarkaj: Kryeministër joserioz, propagandë edhe në gjendje të tmerrshme

Analisti politik dhe profesori Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se...

Artur Zheji: Diktatura doli në sipërfaqe pas tërmetit

Nga Artur Zheji - Është e kotë ti vijmë anash dhe të themi stërhollime. Diktatura ishte e nëndheshme...