E mërkurë, Nentor 20, 2019
Ballina Etiketimet Plazh

Etiketim: plazh

Basha shijon çastet e fundit në plazh (FOTO)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ishte ndër të vetmit politikanë që përgjatë kësaj vere, ndau shumë pak të dhëna lidhur me pushimet e...

10 gabimet që duhet të shmangen në plazh

Të qëndroni shtrirë për orë të tëra, të shuani etjen me pije me sheqer, si dhe të blini ushqime nga shitësit e rrugëve. Edhe në...

Apeli i rojeve të plazhit: Prindër, lini celularët

Rojet gjermanë të plazhit kanë lëshuar një paralajmërim, pasi sipas tyre një numër në rritje fëmijësh janë mbytur këtë verë, e kjo për shkak...

Mangësitë e turizmit në Durrës, flasin operatorët

Përfshirja e Shqipërisë në hartën e vendeve turistike europiane konsiderohet një nga arritjet më të mëdha për ekonominë shqiptare. Turistë nga vende të ndryshme...

Deputetët e opozitës “thyejnë” optimizmin për turizmin, publikojnë fotot me plazhet...

Pak ditë më parë ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi u shfaq në media tek fliste optimist për sezonin turistik të këtij viti,...

“Corriere della Sera”: Plazhet e Shqipërisë, destinacioni i turizmit europian

Ujëra të kaltër, rërë e imët dhe plazhe shkëmbore. Vend mesdhetar, kështjellat me pamje nga deti dhe panorama që të lënë pa frymë. Janë...

Pushime të lira? Zgjidhni muajin shtator

Zef Topuzi, kreu i shoqatës së hoteleri turizmit deklaron se vitet e fundit ka patur një tendencë në rritje të shqiptarëve, të cilët preferojnë...

Kur në Durrës kishte vetëm pushues (FOTO LAJM)

Një nga plazhet më të frekuentuara në bregdetin shqiptar është plazhi i Durrësit por që ky plazh nuk ka patur asnjë lidhje me atë...

Shkuan në plazh me djalin 4-vjeçar, prindërit tmerrohen në Vlorë

Në këto ditë të nxehta të gjithë njerëzit "turren" drejt plazheve duke kërkuar për pak qetësi por edhe për të marrë ca rreze dielli. Mirëpo...

Alketa Vejsiu nuk përmbahet më, poston foto me bikini

Pas përfundimit të sezonit televiziv, moderatorja e njohur Alekta Vejsiu nisi pushimet e saj të gjata. Ajo vizitoi disa vende dhe së fundmi ka...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Luan Rama: Kosova brenda Serbisë, një postim provokativ dhe fyes i Kryeministrit të Shqipërisë!

Nga Luan Rama* - Nuk është një lapsus. Nuk është as ndonjë gabim prej pakujdesisë, publikimi në faqen...

Reformë e denjë për gishtin e Boschart

Nga Ylli Manjani - Shihni me vemendje se për çfarë reforme zgjedhore po zihen. Halli më i madh...