E mërkurë, Tetor 23, 2019
Ballina Etiketimet Plazh

Etiketim: plazh

Anti-informaliteti, zv.ministri: Aksioni po tregon efekt pozitiv

Qeveria në këtë sezon veror, ka dy aksione: Anti-informalitetin dhe ''Plazh i lirë''. Në kuadër të fushatës së anti-infomralitet të shtrirë në të gjithë...

Lirohen 1000 m2 plazh në Spille e Qerret, nën hetim 2...

Policia e Shtetit vijon aksionin përgjatë gjithë vijës bregdetare shqiptare, duke penalizuar e ndëshkuar të gjithë zaptuesit e plazhit. Së fundi, policia është ndalur në...

Bashkia e Kavajës nis pastrimin e plazhit, Rama ”sulmon” Sakjën

Bashkia e Kavajës ka nisur pastrimin nga mbeturinat që kishin pushtuar plazhin e Golemit. Ky denoncim erdhi nga kryeministri Edi Rama, i cili teksa...

Rama vijon pushimet, poston foto me gruan dhe Zahon

Kryeministri Edi Rama, bashkë me bashkëshorten e tij Linda Rama dhe djalin Zaho, kanë zgjedhur bregdetin për të pushuar në këtë muaj të nxehtë...

Administrimi i plazheve sipas modelit malazez

Ligji i ri për menaxhimin e vijës bregdetare që pritet t’ua heqë bashkive administrimin e plazheve, propozon krijimin e një ndërmarrje publike nën varësinë...

Si të arrini ngjyrën perfekte brenda 1 dite?!

Mbase mund t’ju duket e pamundur, por ju mund të arrini të bëni një nxirje perfekte, edhe vetëm brenda një dite. Shpesh, përpara pushimeve...

Zbulohet arsyeja se përse shumë persona mbyten teksa janë duke notuar

Të gjithëve na është thënë se nuk duhet të futemi në det, pasi kemi ngrënë ushqim. Në fakt kjo gjë nuk është një mit, sepse...

Pasiguri në Lezhë, kurse familjarët nuk i ndahen Zvërnecit

Paçka se jemi në mes të sezonit turistik, në plazhet e Lezhës ka ende subjekte që nuk po zbatojnë ligjin për ngritjen e kullave...

Made in Albania, në plazh me zetor (VIDEO)

Çdo histori është tipike ''Made in Albania''. Në Divjakë familjarët gjejnë hapësirat dhe plazhin që duan. Pranë bregut të detit kanë parkuar edhe zetorë....

Mit apo e vërtetë?! Çfarë rrezikojmë nëse futemi në ujë menjëherë...

Të gjithë jemi këshilluar në plazh që të mos futemi në ujë direkt sapo kemi ngrënë, pasi na rrezikohet jeta. Në fakt, të dhënat...

EDITORIAL

Zv. Ndihmës Sekretari amerikan, Jorgan Andrews: SPAK dhe BKH do kapin “peshqit e mëdhenjë”

Zv. Ndihmës Sekretari amerikan për Çështje të Narkotikëve dhe Ligjzbatimit Jorgan Andrews, thotë se përkushtimi i Shteteve...

FORUM

Zef Mazi: Negociatat, fajet tona dhe dredhitë evropiane

Nga Zef Mazi Mos-hapja e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut ka shkaktuar mjaft debate në BE...

Zv.ambasadori i SHBA: Shoqëria civile është gjaku i një demokracie të gjallë

Nga Daniel Koski* Jam i kënaqur të shoh kaq shumë njerëz sot që kanë rrokur shpirtin e vullnetarizmit,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com