E dielë, Shtator 22, 2019
Ballina Etiketimet Pjetër Arbnori

Etiketim: Pjetër Arbnori

Ish-Presidenti, Bamir Topi promovon librin, “NOCTURN” (Kur arsyeja errësohet nga pushteti)

Ish-kreu i shtetit vjen me një rrëfim personal dhe politik në librin “NOKTURN” (Kur arsyeja errësohet nga pushteti) Ish-presidenti dhe politikani i njohur, Bamir Topi...

Jehona e statujës së Pjetër Arbnorit

Nga:Alfons Grishaj Ai ishte.... Në kohën e inkuzicionit primitiv komunist ka pasur shumë të dënuar “politik” (por pak politikanë të mirëfilltë të ndërgjegjes së kulluar...

Pjetër Arbnori ”kthehet” në Kuvend (FOTO)

U përurua paraditen e së enjtes në lulishten e Kuvendit të Shqipërisë busti i Pjetër Arbnorit, ish-kryetar i Kuvendit. Me pjesëmarrjen e Presidentit të...

Skandal/PD kundër vendosjes së bustit të Pjetër Arbnorit në Tiranë

Pas tentativës së pak ditëve më parë për të ndryshuar simbolet e partisë dhe fshirjes nga lista e deputetëve të figurave themeluese të PD,...

EDITORIAL

SHBA dhe Britania: Pse nuk u dënua Tahiri?!

Ç’paska qenë ky Sajmir Tahiri si një “magazinë” me videopërgjime sa i ka futur frikën krejt mazhorancës,...

FORUM

Shpërthen rrjeti: President bëj dekret të pushojnë tërmetet!

Rilindasit e moren me te tallur paralajmerimin e Presidentit per nje termet te mundshem ne Shqiperi. E...

Përballë tërmetit – solidariteti qytetar, mantenutat e pushtetit dhe qeveria që nuk është!

Nga Luan Rama* Tirana, Durrësi e rrethinat e tyre u lëkundën prej një tërmeti, që sipas sizmologëve, ishte...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com