E dielë, Nentor 17, 2019
Ballina Etiketimet Pikturat e famshme

Etiketim: pikturat e famshme

Mister/Pesë mesazhet sublime të fshehura në pikturat e famshme

Nëse mendoni se vetëm artistët kontemporanë krijojnë vepra me domethënie të fshehura, gabohen dhe shumë madje: Janë pesë piktorët të cilët kanë pikturuar surpriza të...

EDITORIAL

Mirush Kabashi: 23 vjeçarja e diplomuar, pa punë dhe në mjerim ekonomik i jep fund jetës

 Nga Mirush Kabashi  Adela Gjoka, një vajzë vetëm 23 vjeçe nga Rrësheni i dha fund jetës në kushtet...

FORUM

Ekipi francez kërkon takim urgjent me Fevziun: Duam librin “Tirana e Nonës”!

Sot në mesditë, ekipi kampion i botës, Franca, zbriti në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë. Sapo u akomodua në...

Armando Duka në stadium, përtej urrejtjes së kritikëve dhe dashurisë sezonale të brohoritësve

Nga Lorenc Vangjeli - Janë të rrallë njerëzit në Tiranë, qëndrimi ndaj të cilëve vendoset jo prej tyre...