E hënë, Shtator 16, 2019
Ballina Etiketimet Philip Reeker

Etiketim: Philip Reeker

Philip Reeker viziton Shkupin dhe Athinën

Ndihmës sekretari amerikan i Shtetit, Philip Reeker, do të vizitojë Greqinë dhe Maqedoninë e Veriut, njofton Departamenti amerikan i Shtetit. Ai do të qëndrojë...

Zyrtari i lartë amerikan: Serbia dhe Kosova t’i rinisin bisedimet

Ndihmës Sekretari amerikan i shtetit për çështjet e Evropës dhe Euroazisë, Philip Reeker, tha se vazhdimi i dialogut është rruga e vetme që Kosova...

Reeker për krizën në Shqipëri: Nuk kemi thënë se çdo gjë...

Ndihmës Sekretari i Shtetit në detyrë për Euroazinë, Philip Reeker ka folur për situatën në Shqipëri në takimin e Këshillin Atlantik, në Uashington. Duke iu...

Gent Cakaj takon Philip Reeker: Reforma në drejtësi s’mund të jetë...

Philip Reeker, Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit në detyrë për Çështjet Evropiane dhe të Azisë, është takuar sot e zv/Ministrinë e Jashtëm Gent Cakaj. Në një...

Ish-ambasadori amerikan në Shkup zëvendëson Wess Mitchellin

Diplomati i karrierës, Philip Reeker, do të zëvendësojë Wess Mitchellin në postin e Ndihmës-Sekretarit Amerikan të Shtetit në Byronë për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike,...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...

Pse marrëveshja Rama-Basha s’duhet me çdo kusht

AGRON GJEKMARKAJ/   Bashkë me gjethet që kë puten nga pemët, ashtu e që mbi të gjitha do të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com