Ballina Etiketimet Philip Kosnett

Etiketim: Philip Kosnett

Albin Kurti takon ambasadorin e SHBA, Philip Kosnett, ja çfarë biseduan

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, partia e të cilit para dy dite doli fituese e zgjedhjeve të jashtëzakonshme, u takua sot me ambasadorin amerikan...

“Në lista, persona të inkriminuar”! Ambasadori i SHBA kritika të forta...

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett, kritikoi të premten partitë politike për përfshirjen në listat e kandidatëve për deputetë të parlamentit të Kosovës të...

SHBA: Po i ndjekim nga afër zhvillimet pas dorëheqjes së Haradinaj

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, tha në një postim në rrjetet sociale se mënyra se si do ta trajtojnë situatën pas dorëheqjes së...

Kosnett: Kosova dhe Serbia të vendosin vetë ç’duan, SHBA nuk e...

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Philip Kosnett, ka deklaruar se Kosova dhe amerikanët kanë marrëdhënie miqësie shumë të fortë, pavarësisht...

Kosnett: Është koha për të zhvendosur vëmendjen nga e kaluara

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës, ka thënë se është koha për...

Kosnett: Udhëheqësit e Kosovës të mos i shfrytëzojnë viktimat për përfitime...

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Philip Kosnett, tha se të mbijetuarit e mizorive "duhet të trajtohen me respekt, dinjitet dhe ndjeshmëri". Në një...

Kosnett: Kosova vazhdon të frenohet nga korrupsioni

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Prishtinë, Philip Kosnett, tha se Kosova vazhdon të frenohet nga korrupsioni, sulmet kundër gazetarëve, dëbimi i shtetasve të...

Haradinaj takon ambasadorin e SHBA: Marrëdhëniet të pacenueshme

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në një takim me ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett ka bashkëbiseduaar për intensifikimin e angazhimeve të përbashkëta...

Kosnett: Duhet udhëheqje e guximshme në Kosovë

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ritheksoi kërkesën amerikane për heqjen tarifave ndaj mallrave serbe duke nënvizuar se çështja nuk është nëse Kosova ka...

Ambasadori i SHBA përplas derën pas takimit me liderët e Kosovës

Mediat kosovare raportojnë se ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett, ka lënë takimin me liderët vendas duke shfaqur nervozizëm nga refuzimi...

EDITORIAL

Edi, mos e jep aspak dorëheqjen! As zgjedhje parlamentare mos bëj!

Shqipëria ishte si delja e zezë në Bruksel për dy ditë. Në fakt Tirana zyrtare dogji edhe...

FORUM

Alexandër Soros: “Europa duhet të pranojë që vuan nga Albanofobia”,

“Poshtë sipërfaqes, gjallon një paragjykim dhe racizëm ndaj shqiptarëve etnikë në Europën Perëndimore, që nuk mund të...

Se s’ bëhemi si e gjithë Evropa e dinim, por se ajo do bëhet si ne, nuk e besonim!

Nga: Kim Mehmeti Edhe gjatë dështimeve të mëdha kolektive, s’ka si mos e kesh më lehtë kur e...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com