E mërkurë, Korrik 17, 2019
Ballina Etiketimet Petrit Vasili

Etiketim: Petrit Vasili

Vasili: Rama e ktheu vendin në lavatriçe gjigande të pastrimit të...

Departamenti Amerikan i Shtetit e ka klasifikuar Shqipërinë në listën e vendeve më të mëdha të pastrimit të parave për vitin 2017. Në raportin...

Vasili: Edi Rama, gënjeshtari global

Kreu i deputetëve të LSI-së, Petrit Vasili ka komentuar deklaratat e Edi Ramës lidhur me buxhetin e shtetit për ushtrinë shqiptare. Vasili thotë se Edi...

Petrit Vasili: Rama po dëmton pozitën e Shqipërisë në NATO

Petrit Vasili, kryetari i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim ka akuzuar Edi Ramën se ka mashtruar kur ka thënë se buxheti i...

Kërkesa ndërkombëtare për mosprishjen e Teatrit, Vasili: Rama nuk i dëgjon,...

Pas letrës së hapur që instituti ndërkomëtar “Docomomo International”, i kërkon institucioneve në Shqipëri që të mos prishtet Teatri, ka ardhur reagimi i parë...

LSI/Vasili: Qeveria e vdekur bën armik të varfërit

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, reagon pas mbledhjes së Asamblesë Kombëtare të PS-së, ku me një fjalë thotë se qeveria ka...

Paranojak i sëmurë pas karriges, Rama vrau qytetin ku lindi

Nga: Petrit VASILI Kryeministri për karrigen vrau edhe Tiranën qytetin ku lindi. Kryeministri e ktheu Tiranen në një qytet armik të qytetarëve të vetë, por edhe...

Plani i Ramës, Vasili: Pasi të rrëmbejë lekët e fundit, ikën...

Pas mbedhjes që kreu i qeverisë, Edi Rama pati me një grup përfaqësuesish të biznesit të vogël, kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit...

Vasili: Rama politikan karnaval, i dhje*ë, por krenar…

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar përmes rrjeteve sociale, lidhur me deklaratat e Kryeministrit Edi Rama për vizitën në Berlin. “Krischbaum...

Vasili: Vetëm idiotët kërkojnë armiq të jashtëm imagjinarë

Kreu i deputetëve të LSI-së, Petrit Vasili thotë se shkaqet për qëndrimet negative të ndërkombëtarëve ndaj Shqipërisë duhen kërkuar në vend dhe jo të...

Vasili: Vandalët po prishin teatrin

Kreu i deputetëve të LSI, Petrit Vasili akuzon qeverinë dhe Bashkinë e Tiranës së po prish një nga ndërtesat më të rëndësishme historike në...

EDITORIAL

Arben Malaj shkatërron imazhin e Edi Ramës në PS

Në një reagim publik, ish-ministri socialist, Arben Malaj deklaroi se kishte marrë mesazhe kërcënuese nga Sekretari i...

FORUM

Prekja e gazetarëve, fundi i një Kryeministri

Nga Albana Vokshi Gjuha e urrejtjes së Edi Ramës, dhuna e vazhdueshme verbale, psikologjike, institucionale si dhe fizike,...

SPAK-u dhe reforma si PPP-të!

Nga Flamur Vezaj - Te nisesh reformen e drejtesise ketu e 5 vite me pare me modelin e...