E premte, Korrik 19, 2019
Ballina Etiketimet Petrit Vasili

Etiketim: Petrit Vasili

Trump rikandidon, Vasili: Pse Rama nuk flet për rrezikun? Dikur e...

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, ka shënjestruar kryeministrin Edi Rama me çështjen e një rikandidimi të mundshëm të Donald Trump si President i SHBA-së....

Vasili: Një idiot noterik në Parlament

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka komentuar qëndrimet e mbajtura sot nga kryeministri Edi Rama në Kuvend. “Një idiot foli sot ne parlament per Idiotin...

Vasili: Shkollëpak, prano humbjen, mëso nga Tsipras!

Petrit Vasili, nënkryetari i LSI,  i ka bërë një thirrje tjetër kreut të qeverisë, Edi Ramës, të largohet me dinjitet nga posti i tij e...

KQZ nuk nxjerr rezultatin e votimeve, Vasili: Të babëzitur dhe të...

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka thumbuar Komisionin Qendror të Zgjedhjeve pasi nuk ka publikuar ende rezultatet e votimeve moniste, paçka se kanë kaluar...

Vasili: Rikandidon sërish Trump, pse po vonon këtë herë mesazhi i...

Nga Petrit Vasili: Rikandidon sërish Trump, pse po vonon këtë herë mesazhi i Edi Ramës kundër tij.(VIDEO). Donald Trump ka paraqitur sërish kandidaturën për një mandat...

Vasili: Pjesëmarrja “maksimale” 3% në 30 qershor (VIDEO)

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka postuar në Facebook videon e votimeve të 30 qershorit ku kryetarja e qendrës së votimit në njësinë 6,...

Vasili: Rama kundra Ramës. Çfarë perversiteti kriminal!

Nënkryetari Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili shprehet se sot halli i vjedhjes së votave të telekomanduara nga kriminelët e turpëron dhe e përdhos...

Vasili: Rama grabit shqiptarët, të gjithë në protestë më 8 korrik

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili në një dalje publike për mediat tha se Edi Rama dhe qeveria e tij vazhdon që të grabisë shqiptarët. Ai...

Ja si shkatërroi PS reformën në drejtësi

Nga Petrit Vasili- Kushtetuten dhe 7 ligjet e reformes ne drejtesi Ne i votuam ndersa Rama dhe rilindja i asgjesuan!!(VIDEO). Ndryshimet kushtetuese per reformen ne drejtesi...

Zhbëhet reforma, Euralius propozon që edhe Gjykata e Lartë të klonohet...

Nga: Petrit Vasili Reforma në Drejtësi për fat të keq është shndëruar në një xhaketë tërësisht me arna dhe ato janë aq të shumta, sa...

EDITORIAL

Miratohet nga kryeministri Rama “RRUGA E FLORIRIT”, 258 milionë euro për 17 km!

Seanca e fundit e Parlamentit ka shërbyer për të mbyllur qokat e fundit të qeverisë për këtë...

FORUM

Ka disa zgjidhje për krizën…

Nga Kastriot Islami Kriza politike, kushtetuese, sociale, është thelluar në ekstrem. Në horizont po duket një krizë e thellë...

Artan Fuga: Profesorët e degraduar

Nga Artan Fuga - "Ta gëzojnë" profesorët dhe profesorët e asociuar ligjin që Kuvendi i sotëm jolegjitim aprovoi...