E martë, Korrik 23, 2019
Ballina Etiketimet Petrit Vasili

Etiketim: Petrit Vasili

Vasili: KQZ do të përgjigjet për shkeljet e Kushtetutës

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili shprehet se zgjedhjet u shkatërruan nga anëtarët e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, të cilët kanë detyrë zbatimin e ligjit. Në...

Vasili: Rama i ka hapur negociatat!

Ish-kreu i deputetëve të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka ironizuar kryeministrin Edi Rama, duke thenë se ai "i ka hapur negociatat, Presidenti...

Vasili: Opozita e gatshme në çdo kohë të përballet me 15%...

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, thotë se opozita është e gatshme në çdo kohë të garojë në zgjedhje përballë kryeministrit Edi...

Vasili: Rilindasi Rama kundër socialistit Malaj

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar për denoncimin që ish-ministri i PS-së Arben Malaj ka bërë në drejtim të kreut të grupit parlamentar...

Vasili: Edi Rama po rrëmben dhe floririn e shqiptarëve

Ish-kreu i deputetëve të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se "i ka hequr Qeverisë të drejtën që të...

Vasili: Zgjedhjet e menjëhershme, shpëtimi i vetëm i vendit

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili, me anë të një postimi në Facebook, shprehet se mazhoranca është diskretituar dhe se e vetmja zgjidhje mbeten zgjedhjet. Sipas...

Vasili për Akademinë e Shkencave: Rama është i gëzuar kur zgjidhen...

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili në një postim në facebook komenton ‘heshtjen’ e kryeministrit Edi Rama, në lidhje me zgjedhjet bërë në Akademinë e...

“Skandali. Edi Rama i rrëmben qeverisë të drejten e blerjes së...

Nga Petrit Vasili Skandali. Edi Rama i rrëmben qeverisë të drejtën e blerjes së arit të Shqiperisë dhe ia jep vetes!?Përse???? Edi Rama i ka dhënë...

Vasili: Paturpësi dhe idiotësi e PS

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, deklaroi sot në “News 24” se komisioni hetimor i PS ndaj Presidentit është një idiotësi politike dhe patuprësi.  Vasili...

Vasili: Meta nuk ka bërë shkelje. Zgjedhjet i kanë shtyrë dhe...

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili i ftuar në studion e rubrikës “Opinion” në “News 24” u pyet për ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin...

EDITORIAL

Tre vite me reformë, por ende pa DREJTËSI

Ceremonitë festive të zhvilluara dje nga institucionet e qeverisë për 3-vjetorin e miratimit të Reformës në Drejtësi...

FORUM

Një tjetër sukses spektakolar i Reformës në Drejtësi

Nga Neritan Sejamini - Nje tjeter sukses spektakolar i Reformes ne Drejtesi: Meqe nuk bene dot nje Gjykate te...

Solidariteti me Haradinajn përtej dritë hijeve të Ramushit

Nga Andi Bushati: Ramush Haradinaj nuk është një ëngjëll. Përtej aureolës së komandantit trim të UÇK, që ende...