E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet Petrit Vasili

Etiketim: Petrit Vasili

Petrit Vasili: Jam me Dritëroin dhe jo me Kryeministrin

Kreu i deputetëve të LSI-së, Petrit Vasili e cilëson si obskurantist qëndrimin e Kryeministrit Edi Rama për Akademinë e Shkencave. Në rrjetin social Facebook, Vasili...

Vasili: Pasi parazitoi për 4 vite, tani u kujtua kryeministri shkollëpak...

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili vijon debatin e tij në distancë me kryeministrin Edi Rama lidhur me atë çfarë ndodhi një...

Braktisja e Akademisë nga qeveria, Vasili: Inkuizicion mesjetar i kryeministrit, pjellë...

Kryeministri Edi Rama duket se ka qenë kundër zgjedhjeve në Akademinë e Shkencave të Shqipërisë. Këtë e tregoi sot në dy raste kur Rama foli...

Vasili: Qeveria e re, destrukturim i shtetit

Petrit Vasili, kreu i grupit kuvendor të LSI nuk pranon të komentojë emra që Rama përfshiu në kabinetin qeveritar. Por për te ajo që...

Petrit Vasili: CIA demaskoi Edi Ramën për drogën

Kreu i deputetëve të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar ndaj deklaratave të Kryeministri Edi Rama për suksesin e qeverisë në luftën kundër drogës. Në një...

Shkrirja e ministrive, Vasili ironizon Ramën: Nuk kupton hiçgjë nga shteti

Kreu i grupit parlamentar te LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar lidhur me vendimin e kryeministrit Edi Rama për shkrirjen e disa ministrive. Me anë të...

Bashkimi i Ministrive, Vasili: Turizëm dhe mjedis bashkë, injoranca bën festë

Qeveria "Rama 2", do të jetë e vogël, këtë e tregoi vetë Kryeministri Rama me shkrirjen e 8 ministrive, nga të cilat disa i...

“Qeveria që lindi nga gropa e votave të drogës dhe të...

Pas shpalljes të kabinetit të ri qeveritar nga kryeministri Edi Rama, ka reaguar kreu i grupit parlamentar i LSI-së, Petrit Vasili. Përmes një postimi...

Petrit Vasili: Zgjidhje urgjente varfërisë, jo haluçinacione panballkanike

Samiti i Kryeministarve të Ballkanit Perëndimor, i mbledhur sot në Durrës, nga ky doli ideja e një tregu të përbashkët ekonomik, ka nxitur reagimin...

“Zuzarët kapardisen me poza gjysmë-perëndish, ne do t’i asgjësojmë me një...

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka ndarë mëngjesin e sotëm me ndjekësit e tij në rrjetin social facebook, një frazë nga krijmtaria...

EDITORIAL

Qeveria, me sytë nga xhepat e Europës

Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, njoftoi se Komisioni ka akorduar një fond...

FORUM

“Edi Rama qesh në situatë tragjike”, Gjekmarkaj: Kryeministër joserioz, propagandë edhe në gjendje të tmerrshme

Analisti politik dhe profesori Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se...

Artur Zheji: Diktatura doli në sipërfaqe pas tërmetit

Nga Artur Zheji - Është e kotë ti vijmë anash dhe të themi stërhollime. Diktatura ishte e nëndheshme...