E mërkurë, Tetor 16, 2019
Ballina Etiketimet Peter Zingraf

Etiketim: Peter Zingraf

Ministri Klosi dhe ambasadori gjerman në Tiranë firmosin projektin për trajtimin...

4.5 milion euro do të shkojnë për menaxhimin e mbetjeve urban në 6 bashki nga zbatimi i projektit që do të fillojë së shpejti...

Ambasadori: Ka shpresa se Gjermania do të bindë vendet skeptike të...

Ambasadori i Gjermanisë në Tiranë, Peter Zingraf, ka deklaruar në një intervistë për ''Deutsche Welle'' se ka shpresa se Gjermania do të bindë vendet...

Ambasadori gjerman: 6 muaj afat për kushtet

Pavarësisht kushteve të vendosura, Gjermania e shikon pozitivisht ecurinë e Shqipërisë drejt  hapjes së bisedimeve për anëtarësimin në BE. Nga Lezha, ambasadori gjerman Peter...

Negociatat/Ambasadori gjerman: 6 muaj afat për kushtet

Nga Lezha, ambasadori gjerman në Tiranë, Peter Zingraf vuri një afat 6 mujor që vendi ynë mund të plotësojë kushtet tona. Për Ora News,...

Meta: Shqipëria do vijojë të mbështetet fort në Gjermaninë mike dhe...

Presidenti Ilir Meta ka marrë pjesë sot në pritjen e organizuar nga Ambasada Gjermane në Tiranë, me rastin e 3 tetorit, Ditës së Bashkimit...

Ambasadori gjerman: Tryeza e parë për reformën zgjedhore, hap në drejtimin...

Ambasadori i Gjermanisë në vendin tonë, Peter Zingraf thotë se tryeza e parë për reformën zgjedhore është një hap në drejtimin e duhur. Në një...

Kryemadhi takon ambasadorin gjerman: Kriza politike duhet zgjidhur sa më parë

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi zhvilloi sot një takim Ambasadorin e ri të Republikës Federale të Gjermanisë, Peter Zingraf. Kryetarja e LSI i uroi mirëseardhjen...

Ambasadori gjerman: Mos humbni kohë me reformën zgjedhore

Ambasadori i ri gjerman në Tiranë, Peter Zingraf, ka kërkuar mos të humbet kohë me reformën zgjedhore. Gazetari Muhamed Veliu, ka mësuar se ambasadori gjerman...

Ambasadori i ri gjerman, Peter Zingraf, përshëndet në gjuhën shqipe

Ambasadori i ri i Gjermanisë në Shqipëri, Peter Zingraf, është prezantuar përpara shqiptarëve sot me anë të një mesazhi me video ku shfaqet duke...

CV-ja e ambasadorit të ri gjerman në Tiranë

Gjermani Peter Zingraf merr detyrën e ambasadorit në Tiranë në një moment delikat për vendin. Në tetor do të merret vendimi për hapjen ose...

EDITORIAL

Luan Rama: Presidenti i Republikës, përtej emrit të Ilir Metës

Nga Luan Rama - Pa dashur të hyj në absurdin jo vetëm kushtetues e ligjor, por edhe logjik...

FORUM

Haje tani atë m.. që doje! Haje e mos u ngopsh kurrë!

Nga Agim Xhafka E bëra një spiunllik që në mëngjes. Shkova në polici e thashë se Berti, kushëriri...

Shqipëri: Qytetarë, mbani vesh, ju flet Edi Rama!

Censurë, fshirje e shkrimeve në internet, presion ndaj gazetarëve, kështu është situata e shtypit në Shqipëri, që...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com