E dielë, Nentor 17, 2019
Ballina Etiketimet Peter Olayinka

Etiketim: Peter Olayinka

Rrëfimi i Olayinka-s: Për pak sa nuk luajta me Shqipërinë, por...

Një nga bomberat më të spikatur në këtë sezon te skuadra e Slavias së Pragës është padyshim Peter Olayinka, teksa arriti që të bënte...

Interi mund Dortmundin, Olayinka i dhuron fitoren Barcelonës (VIDEO)

Interi ka arritur që të ngjallë shpresat për një kualifikim të mundshëm në Champions League, teksa ka fituar pastër 2-0 ndaj Borussia-s së Dortmundit....

Shënoi ndaj Interit, Olayinka merr ftesë nga kombëtarja

Pasi shënoi ndaj Interit në Champions, Peter Olayinka i hapi dyert kombëtares shqiptare duke theksuar se do ta mirëpriste një ftesë nga kuqezinjtë dhe...

Shokoi Interin me Slavian, Olayinka: Gati të vesh fanellën e Shqipërisë!

Ish-sulmuesi i Bylisit dhe Skënderbeut, Peter Olayinka befasoi "San Siro"-n në Champions League. Në një intervistë të dhënë për mediat çeke, sulmuesi i Slavias...

Peter Olayinka: Nga dënimi më i madh në historinë e UEFA-s...

Peter Olayinka shënoi mbrëmjen e djeshme nj gol historik për skuadrën e tij Slavia e Pragës, në duelin ndaj Interit në “San Siro”, edhe...

EDITORIAL

Mirush Kabashi: 23 vjeçarja e diplomuar, pa punë dhe në mjerim ekonomik i jep fund jetës

 Nga Mirush Kabashi  Adela Gjoka, një vajzë vetëm 23 vjeçe nga Rrësheni i dha fund jetës në kushtet...

FORUM

Ekipi francez kërkon takim urgjent me Fevziun: Duam librin “Tirana e Nonës”!

Sot në mesditë, ekipi kampion i botës, Franca, zbriti në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë. Sapo u akomodua në...

Armando Duka në stadium, përtej urrejtjes së kritikëve dhe dashurisë sezonale të brohoritësve

Nga Lorenc Vangjeli - Janë të rrallë njerëzit në Tiranë, qëndrimi ndaj të cilëve vendoset jo prej tyre...