Ballina Etiketimet Peter Handke

Etiketim: Peter Handke

“Dashuria” për Millosheviçin mund t’i kushtojë shumë! Peter Handke i revoltuar:...

Autoritetet austriake nisën hetimin ndaj fituesit të çmimit Novel në Letër, shkrimtarit Peter Handke, për të zbuluar nëse ai ka humbur apo jo shtetësinë...

Thellohet skandali: Peter Handke mori pasaportë nga Millosheviçi, nis hetimi

Autoritetet austriake kanë filluar procedurat për të hetuar nëse këtë vit fituesi i çmimit Nobel për letërsinë Peter Handke ka humbur shtetësinë e Austrisë. Si...

Kadare: Handke kaloi vijën e letërsisë

Ismail Kadare rrëfen se është i lumtur që nderohej me çmimin prestigjioz Pak Kyong-ni për vitin 2019. Çmimi do t’i dorëzohet shkrimtarit më 26...

Peter Handke, Kurti: Avokat i gjenocidit e mohues i dhimbjes

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i është rikthyer edhe një herë çështjes së autorit Peter Handke i cili fitoi çmimin Nobel për Letërsi,...

Protestë sot në Prishtinë kundër “Nobelit” për Peter Handke

Pasi Akademia Suedeze e Shkencave i dha çmimin Nobel për Letërsi, autorit austriak Peter Handke, një mbështetës i gjenocidit dhe luftërave në ish-Jugosllavi nën...

Çfarë shkruante Kadare për Peter Handke 20 vite më parë?

Dhënia e Çmimit Nobel për shkrimtarin austriak Peter Handke ka sjellë reagimin e shumë institucioneve dhe politikanëve në Shqipëri, Kosovë, por edhe vende të...

Thirrja nga Kosova, MPJ: Të rishqyrtohet çmimi Nobel për Handke

Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës, përmes një deklarate për media, ka shprehur “shqetësimin e thellë për ndarjen e Çmimit Nobel për shkrimtarit...

Peticion kundër Handke/Shqiptarët: Akademia të tërheqë çmimin ”Nobel në Letërsi”

Valës së reagimeve ndaj Nobelit të letërsisë së këtij viti, dhënë shkrimtarit austriak Peter Handke, i është shtuar dhe një letër e Akademisë shqiptare...

Nobeli për mbrojtësin e Millosheviçit, Basha: Ditë e trishtë për vlerat...

Dhënia e Çmimit Nobel në Letërsi për Peter Handke është cilësuar si e trishtë për vlerat tona ka shkruar në Twitter, kryetari i Partisë...

Akademia e Shkencave: Nobeli në Letërsi për Handke, akt i rëndë

Çmimi Nobel për Letërsi, e dhënë për shkrimtarin Peter Handke, ka shkaktuar mjaft polemika. Shkrimtarë mes të cilëve Salman Rushdie, Hari Kunzuru dhe Slavoj...

EDITORIAL

Presidenti Meta denoncoi planin mafioz të mazhorancës për zaptimin e Kushtetueses

Presidenti Ilir Meta në një konferencë për mediat ka sqaruar sot procedurën ligjore që ka ndjekur për...

FORUM

Zyrtari i SHBA: Korrupsioni në Shqipëri është gjithandej dhe fshihet në vendet më pak të dyshimta

Nga Dan Koski (Fjala e të Ngarkuarit me Punë në Ambasadën e SHBA në Tiranë, në Ceremoninë...

Pse të mos kemi 3 Gjykata Kushtetuese?

Nga: Astrit Patozi PSE TË MOS KEMI 3 GJYKATA KUSHTETUESE? Hahaha. Çfarë shteti qesharak! Kishim dy vjet pa Gjykatë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com