E dielë, Shtator 22, 2019
Ballina Etiketimet Peshku

Etiketim: peshku

E pazakontë! Kishte alergji nga peshku, humb jetën 11-vjeçari!

Gatimi i keq i peshkut i ka marrë jetën një 11-vjeçari nga Brooklyn. Cameron Jean-Pierre mendohet se kishte alergji nga peshku, ndaj edhe ka...

Arrat dhe peshku ju zgjasin jetën

Do të jetosh më gjatë? Ha më pak mish të kuq. Konsumi i këtij lloj mishi rrit rrezikun për të vdekur, në veçanti për...

Arrat dhe peshku ju zgjasin jetën

Do të jetosh më gjatë? Ha më pak mish të kuq. Konsumi i këtij lloj mishi rrit rrezikun për të vdekur, në veçanti për...

Gjashtë ushqimet që rrisin performancën e trurit

Një nga organet më jetësore të trupit tonë është truri, i cili kontrollon pothuajse gjithçka dhe është magazinë e të dhënave e përgjegjës për...

Arrat dhe peshku të zgjasin jetën

Do të jetosh më gjatë? Ha më pak mish të kuq. Konsumi i këtij lloj mishi rrit rrezikun për të vdekur, në veçanti për...

Vlorë, kapet një peshk i rrallë (VIDEO)

Një peshk i rrallë është kapur nga peshkatarët në Vlorë. Lloji i peshkut Ruveto, ose siç njihet ndryshe peshku "Gjalp" jeton në thellësi deri...

Kapet peshku me dhëmbë si të njeriut! E gjeni dot si...

Ekspertët e jetës së egër kanë publikuar fotografinë e një peshku, të kapur në Karolinën e Jugut për të parë nëse njerëzit arrijnë ta...

“Ku është peshku i madh”? Kë po pyet Donald Lu?

Me ironinë e 1 prillit, që njihet si dita e Gjënjeshtrave, Ambasada Amerikane në Tiranë ka zgjedhur një karikaturë me jo pak domethënie. Në karikaturën e...

Salianji kap ”Peshkun e Madh” live në TV (FOTO)

Teksa i është bashkuar panelit të “Top Show Magazine”, Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka surprizuar, pasi në mënyrë simbolike ka ardhur edhe...

Krijohet dieta MIND, ja çfarë është si dhe funksionon

Kjo është ndër dietat më të fundit të krijuar njga shkencëtarët dhe që objektivi ka nisur nga të mbijetuarit e infarkteve në njohjen e...

EDITORIAL

SHBA dhe Britania: Pse nuk u dënua Tahiri?!

Ç’paska qenë ky Sajmir Tahiri si një “magazinë” me videopërgjime sa i ka futur frikën krejt mazhorancës,...

FORUM

Shpërthen rrjeti: President bëj dekret të pushojnë tërmetet!

Rilindasit e moren me te tallur paralajmerimin e Presidentit per nje termet te mundshem ne Shqiperi. E...

Përballë tërmetit – solidariteti qytetar, mantenutat e pushtetit dhe qeveria që nuk është!

Nga Luan Rama* Tirana, Durrësi e rrethinat e tyre u lëkundën prej një tërmeti, që sipas sizmologëve, ishte...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com