E hënë, Shtator 16, 2019
Ballina Etiketimet Peshkopi

Etiketim: peshkopi

Shpërthim misterioz në një lokal në Peshkopi, plagosen dy kalimtarë

Dy kalimtarë të rastit janë plagosur mbrëmjen e djeshme rreth orës 23:10 nga shpërthimi në një lokal në pronësi të personit me inicialet L.D. Shpërthimi...

Llixhat e Peshkopisë pa kushte, pushuesit ankohen për infrastrukturën

Të njohura për vlerat kurative të ujërave Termalë, llixhat e Peshkopisë çdo vit presin mijëra pushues që kërkojnë shërim. Por frekuentuesit e këtyre banjove termale...

Peshkopi, plagoset me armë zjarri një 32-vjeçar

Një 32-vjeçar është plagosur me armë zjarri në Peshkopi. Policia thotë se ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:40, pas një konflikti. "Shtetasi A.Sh, 33 vjeç,...

Aksidenti në Peshkopi/ Udhëtonin me motor, humb jetën çifti

Aksident me pasojë vdekjen e dy personave në aksin Maqellarë-Peshkopi. Një automjet është përplasur me një motor, ku për pasojë ka mbetur i vdekur...

Anulohet koncesioni për privatizimin e llixhave të Peshkopisë

Këshilli i Basenit Ujor Drin-Bunë në prefekturën e Shkodrës ka anuluar lejen e dhënë në muajin dhjetor për shfrytëzimin e ujërave termale në Peshkopi. Mbledhja...

Probleme në aksin Qafë Buall-Peshkopi, asnjë borëpastruese për pastrimin e rrugës

Dëbora ka krijuar probleme në askin rrugor Qafë Buall-Peshkopi. Rruga kalohet me shumë vështirësi dhe me zinxhirë. Ndërsa nuk ka asnjë polic rrugor dhe borëpastruese për...

“E kanë rrahur dhe futur kokën në kazan me ujë në...

Ngjarja e mesditës së djeshme ku 26-vjeçari Qemal Sela qëlloi me automatik duke i lënë të vdekur në vend dy prindërit e tij tronditi...

”Punoj si vrasës me pagesë”, jeta e të riut që vrau...

Prindërit e Qemal Selës, nuk ja dolën që me përpjekjet e tyre ta kuronin nga depresioni, pasi u vranë mizorisht në derën e shtëpisë....

Tragjedia në Peshkopi, policia jep detajet e para nga krimi i...

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur mesditën e sotme. Policia ka bërë të ditur edhe emrat e viktimave...

Tragjedi në Peshkopi, djali vret prindërit

Tragjedi në Peshkopi, i riu vret nënën dhe babanë. Informacionet e para tregojnë se i riu kishte ardhur dje nga Anglia. Viktimat janë identifikuar...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Albanofobia në Itali-Situatë në përmirësim

(Fragment nga libri, BALLKANI-Diplomacia e munguar) Prof. Lisen BASHKURTI - Albanofobia është shtrirë edhe përtej Adriatikut, pra në shtetin...

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com