E martë, Korrik 16, 2019
Ballina Etiketimet Pervjetori

Etiketim: pervjetori

Përvjetori/ Albright në Kosovë: Ndihem si në shtëpinë time

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në një takim të veçantë sekretaren amerikane, Madeline Albright. Kryeparlamentari ka falënderuar për gjithçka...

Mesazhi i koduar i Saimir Tahirit në 27-vjetorin e PS: Do...

Ish-kreu i PS-së së Tiranës, Saimir Tahiri, ka uruar sot socialistët me rastin e 27-vjetorit të krijimit të Partisë Socialiste. Në një postim në rrjetet...

Sot, 101 vjet nga vrasja e Isa Boletinit

Sot bëhen 101 vjet që nga vrasja e pabesë e Isa Boletinit. I lindur më 15 janar 1864 në kullën e Boletinëve, afër Mitrovicës,...

6-vite nga demonstrata e 21 Janarit – Lule në bulevard, Rama...

Nesër shënohet 6-vjetori i 21 Janarit, protestës ku u vranë nga Garda 4 persona, ndërsa shumë të tjerë mbeten të plagosur. Ashtu sikur ka ndodhur...

Alpha Bank Albania takime me partnerët e biznesit në të gjithë...

Në kuadër të rritjes së bashkëpunimit me partnerët e vetë të biznesit, gjatë muajit shtator dhe tetor,Alpha Bank Albania ka organizuar aktivitete në qytetet...

Mark Vuji, një figurë enciklopedike që i mungon arsimit

Nga Fran Gjoka/Të gjithë dëshirojmë të jemi të suksesshëm, por nuk është e lehtë të ndjekësh gjithnjë shtigjet që të çojnë në këtë udhë....

EDITORIAL

Presidenti: Propaganda e hetuesia, dy shtyllat që mbajtën në këmbë komunizmin

Presidenti Ilir Meta është takuar sot me mjekun e njohur Isuf Kalo. Në një postim në Facebook,...

FORUM

Shqipëria drejt çmendurisë: politika shkruan shkencën !

Nga Artan Fuga - Nga Deputetët po shkruajnë edhe ligjet e Njutonit, edhe ekuacionet e Makswellit! Sot e nesër...

Kim Mehmeti: Opozita i “dogji” mandatet, “Rilindja” është duke e “djegur” Shqipërinë

Shkruan Kim Mehmeti Nuk janë të pakuptimta, përbuzëse dhe çmendurake vetëm thëniet e Kryeministrit të Shqipërisë se vendi...