E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Persona

Etiketim: persona

Këto persona me këtë shenjë horoskopi s’pushojnë kurrë së foluri

Në jetë njohim njerëz që flasin më shumë se të tjerët dhe pikërisht kjo për faktin se nuk kanë frikë të shprehin atë që...

Kujdes nga personat që shesin polica sigurimi false

Një kontroll rigoroz të dokumentacionit dhe plotësimit të kushteve për të lëvizur në hapësirën Schengen, me qëllim parandalimin  e atyre personave që kanë për...

Kamëz/ Parandalohet vrasja e 2 personave, dy në pranga

Ndërhyrja në kohë e policisë së Kamzës ka parandaluar vrasjen e dy personave Njoftimi i policisë: Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 5 Kamëz,  parandalojnë një...

71 milionë persona janë zhvendosur në botë nga shkaqe të ndryshme

Një rekord prej 71 milionë njerëzish janë zhvendosur në mbarë botën nga lufta, persekutimi dhe dhuna të tjera, tha agjencia e refugjatëve të Kombeve...

Vetëbesimi, 12 gjërat që këta persona nuk i bëjnë kurrë

Vetëbesimi mund të jetë diçka e lindur ose diçka që mësohet gjatë gjithë jetës. Njerëzit të cilët kanë vetëbesim të madh e dinë se...

Cikloni vret 1000 persona

Presidenti i Mozambikut, Filipe Nyusi, tha se mbi 1,000 vetë mund të kenë vdekur nga cikloni Idai që ka goditur, javën e kaluar, këtë...

Mos dilni kurrë me dikë që bën këto gjëra

Të njiheni me persona të ri është një “stres” më vete. Të gjithë kemi vetë një jetë, prandaj duhet të zgjedhim me kujdes personat...

IPC: 13,1 milionë persona vuajnë nga uria në Kongo

Rreth 13,1 milionë persona në Republikën Demokratike të Kongos përballen me mungesë të theksuar të ushqimit për shkak të konfliktit të vazhduar në qendër...

Këtyre personave nuk duhet t’u besoni kurrë

Jo gjithmonë arrijmë t’i identifikojmë personat, të cilëve mund t’u besojmë në jetën tonë, pasi personat e pabesë arrijnë t’i fshehin mirë qëllimet e...

Shpëtohen 350 persona, viktima të trafikimit

Rreth 350 viktima të trafikimit të qenieve njerëzore janë shpëtuar nga policia në 13 vende të Karaibeve dhe Amerikës Latine. Operacioni i koordinuar Interpol, Libertad,...

EDITORIAL

Tragjedia e 26 nëntorit. Vasili: 10 pyetje që rëndojnë mbi Edi Ramën

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, në një deklaratë për mediat u shpreh se pasojat e tërmetit të...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...