E martë, Korrik 23, 2019
Ballina Etiketimet Persona

Etiketim: persona

Kamëz/ Parandalohet vrasja e 2 personave, dy në pranga

Ndërhyrja në kohë e policisë së Kamzës ka parandaluar vrasjen e dy personave Njoftimi i policisë: Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 5 Kamëz,  parandalojnë një...

71 milionë persona janë zhvendosur në botë nga shkaqe të ndryshme

Një rekord prej 71 milionë njerëzish janë zhvendosur në mbarë botën nga lufta, persekutimi dhe dhuna të tjera, tha agjencia e refugjatëve të Kombeve...

Vetëbesimi, 12 gjërat që këta persona nuk i bëjnë kurrë

Vetëbesimi mund të jetë diçka e lindur ose diçka që mësohet gjatë gjithë jetës. Njerëzit të cilët kanë vetëbesim të madh e dinë se...

Cikloni vret 1000 persona

Presidenti i Mozambikut, Filipe Nyusi, tha se mbi 1,000 vetë mund të kenë vdekur nga cikloni Idai që ka goditur, javën e kaluar, këtë...

Mos dilni kurrë me dikë që bën këto gjëra

Të njiheni me persona të ri është një “stres” më vete. Të gjithë kemi vetë një jetë, prandaj duhet të zgjedhim me kujdes personat...

IPC: 13,1 milionë persona vuajnë nga uria në Kongo

Rreth 13,1 milionë persona në Republikën Demokratike të Kongos përballen me mungesë të theksuar të ushqimit për shkak të konfliktit të vazhduar në qendër...

Këtyre personave nuk duhet t’u besoni kurrë

Jo gjithmonë arrijmë t’i identifikojmë personat, të cilëve mund t’u besojmë në jetën tonë, pasi personat e pabesë arrijnë t’i fshehin mirë qëllimet e...

Shpëtohen 350 persona, viktima të trafikimit

Rreth 350 viktima të trafikimit të qenieve njerëzore janë shpëtuar nga policia në 13 vende të Karaibeve dhe Amerikës Latine. Operacioni i koordinuar Interpol, Libertad,...

4 të vrarë në universitetin turk, autori pjesë e personelit

Katër persona janë vrarë nga një asistent kërkimi në një universitet në provincën Eskisehir në Turqi. Sipas mediave turke, vrasësi ka qëlluar dekanin, sekretarin e...

Rruga e ‘Dibrës’ e ‘preferuara’ e hajdutëve

Persona ende të paidentifikuar kanë tentuar që të grabisin një agjenci udhëtimesh. Ngjarja ka ndodhur gjatë natës, ndërsa mësohet se hajdutët nuk ja kanë dalë...

EDITORIAL

Tre vite me reformë, por ende pa DREJTËSI

Ceremonitë festive të zhvilluara dje nga institucionet e qeverisë për 3-vjetorin e miratimit të Reformës në Drejtësi...

FORUM

Koalicioni Qytetar për Shqipërinë jep rrugëzgjidhjen për reformën në drejtësi

3 vjet pas Reformës Soros në Drejtësi (si garantuesi i pushtimit të Shqipërisë nga kanceri Soros) Koalicioni...

Agim Nesho: Departamenti i Shtetit braktis demokracinë në Shqipëri

Nga Agim Nesho (Ish-ambasador në OKB dhe në SHBA. Shkrimi është botuar në revistën amerikane Foreign Policy) Shumë është...