E mërkurë, Nentor 20, 2019
Ballina Etiketimet Perparim Spahiu

Etiketim: Perparim Spahiu

“Katrahura me aksin Milot-Balldren”, Ish-deputeti: Anulimi i koncesioneve është i mundshëm

Ish-deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu beson se anulimi i kontratave koncesioneve të nënshkruara nga qeveria mund të realizohet. Spahiu shpreh bindjen se këto kontrata janë...

Situata te Astiri/Spahiu: Një pushtet në ikje helmon me gaz lotsjellës

Ish-deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu, përmes një postimi në facebook, ka reaguar për ngjarjen e rëndë në zonën e Astirit, ku thotë se një...

Spahiu: Shteti ka degraduar, zgjidhja e vetme VOTA

Nga Përparim Spahiu Sa më të larta taksat, sa më të ashpra masat, sa më të vështira procedurat, aq më i madh do të jetë...

LSI zgjedh koordinatorët e tre qarqeve

Lëvizja Socialiste për Integrim ka zgjedhur drejtuesit që do koordinojnë aktivitet e partisë në tre qarqe; Tiranë, Durrës dhe Vlorë. Në mbledhjen e zhvilluar këtë...

Spahiu: 610 milionë euro është borxhi i fshehur nga Rama

Situata e rëndë ekonomike në vend, e denoncuar kaq shumë nga opozita por që ka rënë gjithmonë në veshin e shurdhër të qeverisë, tashme...

Spahiu: Të shkojmë në zgjedhje, LSI gati për ballafaqim mbi platformat

Ish-deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu, tregon disa nga propozimet e Lëvizjes Socialiste për Integrim, për një ekonomi më konkuruese por dhe për një administratë...

Spahiu: Ekonomia shqiptare drejt kolapsit total

Ish-deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu, përmes një postimi në facebook, thotë se ekonomia shqiptare është drejt kolapsit total. Ai thotë se rënia e të ardhurave,...

Spahiu: Të parët në botë për azil, Rama do sjellë të...

Ish-deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu, përmes një postimi në facebook, thotë se shqiptarët janë të parët në botë si azilkërkues, duke ja kaluar edhe...

Spahiu: Zgjedhjet, e vetmja rrugë për të larguar të keqen

Nga Përparim Spahiu Edhe me njohuritë minimale e kupton që rënia e euros kundrejt lekut ka ardhur si pasojë e hyrjes së parasë nga aktivitete...

FMN si opozita, Spahiu: Procesi korruptiv i implementimit të PPP-ve

Ish-deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu, përmes një shkrimi në facebook, ka analizuar raportin e Fondit Monetar Ndërkombëtar, ku thotë se qëndron në një linjë...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Luan Rama: Kosova brenda Serbisë, një postim provokativ dhe fyes i Kryeministrit të Shqipërisë!

Nga Luan Rama* - Nuk është një lapsus. Nuk është as ndonjë gabim prej pakujdesisë, publikimi në faqen...

Reformë e denjë për gishtin e Boschart

Nga Ylli Manjani - Shihni me vemendje se për çfarë reforme zgjedhore po zihen. Halli më i madh...