Ballina Etiketimet Permbytjet

Etiketim: permbytjet

Përmbytjet në Durrës, pastrohet kolektori pas 36 vitesh

Pas 36 vitesh ndërprerje ka nisur puna për pastrimin e kolektorit kryesor të Durrësit që mbledh ujërat e shiut nga hyrja e portit në...

Itali, 8 të vdekur nga përmbytjet e papritura në Kalabri

Tetë persona, 4 gra dhe 4 burra humbën jetën nga përmbytjet e  sotme në zonën e Kalabrisë në Itali, nga një shi i rrëmbyeshëm. Autoritetet...

400 të vdekur nga përmbytjet në Indi, dhjetëra persona rezultojnë ende...

Numri i të vdekurve nga përmbytjet në Indi shkoi këtë të hënë në 400 raportuan autoritetet vendase. Përmbytjet kanë përfshirë prej ditësh shtetin Indian...

Video/ Holandë, përmbytjet nuk ndalojnë të moshuarin, kalimi me skuter elektrik...

Shirat e furishëm të këtyre ditëve nuk kanë kursyer as Holandën. Në pamjet që shihni shfaqet një banor i fshatit të vogël të Damwald, në...

Lezha po shfrytëzon ditët e verës për shmangien e përmbytjeve në...

Për të shmangur përmbytjet gjatë muajve të dimrit, bashkia e Lezhës ka nisur pastrimin e kanaleve Kulluese në zonën e Rrilës! Banorët kërkojnë që...

U shemb nga përmbytjet, kurbinasit në protestë për ndërtimin e urës...

Ura e Drojës, në aksin e vjetër Laç Mamurras është shembur nga përmbytjet e fillimdhjetorit. Por 5 muaj më pas, përkundër premtimeve që kanë...

Harrojini përmbytjet, nesër fillojnë zjarret, IGJEUM paralajmëron rrezikun për 3 qarqe

Pas rrezikut të përmbytjeve, një tjetër fatkeqësi po u afrohet dy qarqeve të vendit: Zjarret. IGJEUM ka paralajmëruar rrezik për përhapjen e zjarreve nesër...

Kryemadhi në Shkodër: Qeveria të reagojë për përmbytjet

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka vizituar sot banorët e prekur nga dëmet e shkaktuara nga përmbytjet në rrethin e Shkodrës. Kryemadhi shoqërohej nga...

FOTO/ Të braktisur nga qeveria, shkodranët nuk durojnë më: Do shpallim...

Prej 3 javësh, hidrocentralet mbi Lumin Drin kanë bërë shkarkime të konsiderueshme dhe e gjithë sasia e ujit ka përfunduar në Lumin Buna, lumë...

Shkodër, përmbytjet prej 19 ditësh. FA: Mbi 5 mijë ha nën...

Prej 19 ditësh, Shkodra është nën ''pushtimin'' e ujit. Situata e përmbytjeve vazhdon të mbetet e pandryshuar. Ministria e Mbrojtjes informon se janë 4888...

EDITORIAL

Moria e zyrtarëve dhe ish-deputetëve të PS dënuar nga “Dekriminalizimi”

Rreth 4 vite më parë Kuvendi i Shqipërisë miratoi ligjin e njohur si ligji i “dekriminalizimit” që...

FORUM

Analiza e “Bloomberg”: Nuk ka datë për Shqipërinë, BE e lodhur me lindjen

Shpresat e Ballkanit për fillimin e negociatave të pranimit me Bashkimin Evropian janë “në fije të perit”...

Ylli Manjani: Gjeji vend atij gishti zoti Ambasador!

Nga Ylli Manjani - Gjeji vend atij gishti zoti Ambasador! Këtë fyerje nuk ta kishim borxh. As ndonjë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com