E mërkurë, Nentor 20, 2019
Ballina Etiketimet Permbytjet

Etiketim: permbytjet

Përmbytjet bllokojnë rrugët në disa vende të Shqipërisë

Disa rrugë në Durrës u gjendën nën ujë prej shiut të së hënës në Durrës. Fëmijë e pleq u gjendën në vështirësi. Reshjet bllokuan...

Bilanc tragjik nga përmbytjet në Indi, mbi 100 viktima

Shirat e dendur kanë shkaktuar përmbytje vdekjeprurëse në disa zona të Indisë. Autoritetet njoftuan se mbi 100 persona kanë humbur jetën vetëm në provincën e...

Greqia ndihma për familjet e dëmtuara nga tërmetet dhe përmbytjet e...

Republika e Greqisë, duke iu përgjigjur menjëherë thirrjes së Autoriteteve Shqiptare, dërgon ndihmë humanitare në Tiranë për përballimin e pasojave  dhe lehtësimin e të...

Tërmetet dhe përmbytjet, Pojana: Institucionet shtetërore duhet të dalin përtej retorikës...

Anëtari i Kryesisë së LSI-së, Klevi Pojana ka zhvilluar një vizitë në zonat e prekura nga përmbytjet në njësinë administrative numër 8. Situata nga përmbytjet...

Përmbytjet, Xhaçka: Qindra banesa nën ujë, Fushë-Kruja më e prekura

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, në një dalje për mediat bëri një panoramë të situatës në vend pas stuhisë së reshjeve që nisi prej...

Përmbytjet, Forcat e Armatosura kanë zbarkuar në terren (FOTO)

Reshjet intensive të natës së kaluar krijuan një situatë emergjence në disa zona të Shqipërisë. Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, bën të ditur se...

Tërmetet dhe përmbytjet, LSI: Gati të ndihmojmë banorët, ja çfarë tregoi...

Lëvizja Socialiste për Integrim është solidarizuar me banorët e prekur nga tërmetet dhe përmbytjet. Ish-deputeti i LSI, Endrit Braimllari, thekson se partia e tij...

Indi, 93 të vdekur nga përmbytjet

Të paktën 93 persona kanë humbur jetën dhe mbi 400.000 të tjerë u shpërngulën nga rrëshqitjet e tokës dhe përmbytjet ditët e fundit në...

Përmbytjet në Nepal, 88 të vdekur deri tani

Ka shkuar në 88 numri i të vdekurve në Nepal nga përmbytjet masive dhe rrëshqitja e tokës, gjatë ditëve të fundit. Nga raportimet e fundit...

Tërmetet e përmbytjet “rëndojnë” buxhetin

Shqipëria ka humbje mesatare vjetore nga tërmetet që vlerësohet të jetë 6.23% të PPB-së dhe humbje mesatare vjetore nga përmbytjet 1.56% e PBB-së. Të...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Paloka: Pse e zgjat kot Rama shkarkimin e Presidentit?!

Nga Edi Paloka* Nuk e kuptoj cfare shqetesimi ka Rama per shkarkimin e Presidentit?! Cfare rendesie ka cfare...

Përse duhet vlerësuar dhe mbështetur Presidenti Meta

Prof. Lisen BASHKURTI Mbas pështjellimeve institucionale dhe politike, mbas kaosit opinional dhe mediatik është përsëri Presidenti Meta që...