E hënë, Qershor 24, 2019
Ballina Etiketimet Permbytje

Etiketim: permbytje

Basha: Vlora e Durrësi po përmbyten, dëme në banesa

Gjatë konferencës me gazetarët, kreu i PD-së Lulzim Basha, denoncoi faktit se Vlora dhe Durrësi po përballen me përmbytje vetëm pas disa orëve me reshje...

Autostrada Tiranë-Durrës në rrezik për tu përmbytur

Autostrada Tiranë-Durrës rrezikon të përmbytet edhe këtë vit. Shkak për këtë situatë është mospastrimi i tombinove, që do të lejonin rrjedhjen e lirshme të...

Përmbytje në Francë, 6 të vdekur

Së paku 6 persona kanë humbur jetën si pasojë e përmbytjeve në rajonin Aude në jugperëndim të Francës. Sipas autoriteteve lokale franceze, në vetëm pak...

Përmbytje në Majorka, rryma e ujit rrëmben taksinë, vdes çifti

Të paktën 5 persona kanë vdekur pasi përmbytjet përfshinë ishullin spanjoll të Majorca gjatë natës. Në mesin e të vdekurve ishte një çift britanik...

Përmbytje në Suharekë, raportohet për tetë të plagosur. Si paraqitet situata...

Tetë persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore në Qendrën e Mjekësisë Familjarë në Suharekë nga vërshimet e mbrëmshme. Këtë e bëri të ditur shefi i...

Makth në Athinë! Pas zjarrit, përmbytje të mëdha

Pak ditë më parë, Greqia kaloi një nga tragjeditë më të rënda natyrore në historinë e saj, ku mbi 80 persona humbën jetën si...

Përmbytja nuk ndalet, 179 të vdekur dhe qindra të zhdukur në...

Në Japoni është përkeqësuar situata ku numri i vdekjeve tashmë të identifukauar ka shkuar në 179 dhe ka akoma të zhdukur që nuk dihet asgjë...

VIDEO/ Shiu përmbyt rrugët e Vlorës

Kanë mjaftuar pak minuta shi, për t'u përmbytur disa prej akseve në Vlorë. Puseta e ujërave të zeza kanë shpërthyer si pasojë e reshjeve të...

Përmbytje sërisht në vend, ja situata

Pa kaluar ende situata e përmbytjeve në Shkodër, aty ku përgjatë muajit mars vendi jetoi nën ''mbretërinë'' e ujit, duket se reshjet e dendura...

Rikthehen shirat, përmbyten rrugët në Kukës

Pas një muaji me mot të thatë e temperatura të larta për muajin Prill reshje shiu të dendura të shoqëruara me erëra dhe vetëtima,...

EDITORIAL

Fushata e PS në kisha është e dënueshme. Reagon ashpër Kisha Ortodokse

Fushata e PS për zgjedhjet e 30 qershorit jo vetëm nuk është e ligjshme dhe kushtetuese. por...

FORUM

Enver djali dhe Ed evlati, shqiptarët më bukur nuk ia fusnin dot vetes

Nga Ilir Levonja Ku ta kapësh e ku ta zësh Në vendin tim e në vendi tënd E shpojnë lakrën...

Mosvotimi është shpresë për demokracinë!

Nga Ylli Manjani - Nuk e di a ka mbetur më njeri, se peshqit e kanë marrë vesh...