Ballina Etiketimet Permbytje

Etiketim: permbytje

Familja nën ujë tek Ura e Shkozës: Jemi përmbytur 2 herë...

Tirana dhe disa qytete në vend u përballën dje me reshje të fuqishme shiu, duke shkaktuar kështu probleme me përmbytjet. Mes të prekurve janë...

Fundshtatori shqiptar; tërmet, përmbytje, rrufe dhe pa shpresë

Prej pesë ditësh Shqipëria po përjeton situata ekstreme natyrore. Të shtunën gjithë vendi u trondit nga një tërmet i fortë, më i rëndi i...

“Dilni jashtë se hyri lumi brenda”, banorja tregon tmerrin. Çfarë zgjidhje...

Një familje është prekur nga përmbytjet e lumit të Tiranës ndërsa pranë tyre ka shkuar deputetja socialiste Elona Gjebrea. Gjebrea tha se shteti është i...

Video-foto/ Fushë-Kruja nën ujë. Banorët denoncojnë: Askush nuk na përgjigjet

Fshatrat e Fushë Krujës janë përmbytur duke dëmtuar dhjetëra shtëpi, biznese dhe tokat e tyre. Banorët kanë kërkuar ndihmë që në orët e para të...

Ushtria u vjen në ndihmë spanjollëve – Shirat e rrëmbyeshëm shkaktojnë...

Në Spanjë janë thirrur në ndihmë njësitë militare, të cilat të Premten kanë zbarkuar në terren për të dhënë ndihmën e tyre pas përmbytjeve...

“Makinat bien në lumë”, përmbytje të mëdha ë Spanjë, së paku...

Një mot i paqëndrueshëm po mban në Spanjën jugore, ku për pasojë 4 persona kanë humbur jetën. Në vend jaën shënuar fenomene të tmerrshme...

Elbasani goditet nga stuhia, reshje intensive në të gjithë Shqipërinë

Papritur vendi nga një sezon veror që po shkonte drejt fundit, zyrtarisht kaloi në stinën e vjeshtës. Dita e hënë në të gjithë vendin...

Berat/Reshjet e shiut përmbytin pusetat

Pas situatës me stuhinë në qytetin e Elbasanit edhe në Berat reshjet e shiut kanë shkaktuar probleme. Shiu ka krijuar një kaos në lëvizjen...

Stuhi, erëra dhe përmbytje! Alarm i verdhë për 7 rajone në...

Italia është në alarm pasi në orët e ardhshme parashikohen luhatje të forta të motit që mund të sjellin stuhi të forta, erëra e...

Përmbytje në Japoni, kërkohet evakuimi i 800 mijë personave

Thuajse 800 mijë persona në tre qytete japoneze iu është dhënë urdhër për evakuiim të mënjëhershëm për shkak të shirave të dendur. Një grua...

EDITORIAL

Opozitë, ku je? Kryeministri Rama nuk rrëzohet me facebook!

Kryeministri Rama nuk po jep shenja se do të shkojë në zgjedhje, ndonëse deri dje kishte shpresa,...

FORUM

Katranjosi që shan e kërcënon profesorin…

Nga Kastriot Islami - Ishte dhe mbetet katranjos… Të gjithë e mbajnë mend si katranjos-gënjeshtar, pervers, grindavec e sherrxhi...

Vasili: Të mendojmë si Monika, kështu BE nuk do të jetë më ëndërr

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka sjellë në vëmendjen deklaratën e dy ditëve më parë të kryetares...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com