E premte, Shtator 20, 2019
Ballina Etiketimet Perime

Etiketim: perime

Perimet dhe frutat e ngrira, më të shëndetshme se të freskëtat

Konsumimi i frutave dhe perimeve të ngrira ju bën që të shijoni manaferrat tuaja të preferuara ose pjeshkë gjatë dimrit, me një shije natyrale...

Shikoni se çfarë fshihet tek perimet (Videoja shokuese)

Herën tjetër kur të hani sallatë, mendohuni mirë. Këto janë fjalët e një studenti të mjekësisë, i cili ka lëshuar një video tronditëse që...

3 dietat më efektive për të humbur peshë

Për të humbur peshën, është thelbësore të bindeni dhe të jeni të vetëdijshëm se dietat efektive dhe të shëndetshme nuk japin rezultate të menjëhershme. ...

Çfarë është modifkimi gjenetik, dhe pse mbart pikëpyetje të mëdha?

Nga Rachel Ross Modifikimi gjenetik, është procesi i ndryshimit të përbërjes gjenetike të një organizmi. Kjo ka ndodhur në mënyrë indirekte për mijëra vjet, nga...

Fruta dhe perime, sa më shumë të konsumoni më të lumtur...

Lumturia është tek pemët. Një studim tek më shumë se 45 mijë individë tregon që mirëqënia individuale emocionale rritet me konsumin e frutave dhe...

Kuptimi i perimeve sipas ngjyrave

Cili është dallimi midis një lakre të kuqe dhe asaj të bardhë? Çfarë do të thotë ngjyra e perimeve? A ka lidhje me shëndetin...

Dietat me pak karbohidrate “të shkurtojnë jetën”

Dietat me pak karbohidrate mund të shkurtojnë jetën me të paktën 4 vite. Një e tillë, si ajo “Atkins”, po bëhet gjithnjë e më...

Çdo ditë i njëjti ushqim, edhe për Rita Orën

Mund të duket e pazakonte, por nuk janë të paktë emrat e famshëm që nuk lodhen duke ngrënë çdo ditë të njëjtën ushqim. Rita Ora...

Këshilla kineze për të ruajtur linjat

Mjekësia kineze na mëson që një dietë e ekuilibruar siguron shëndetin tonë mendor, fizik dhe shpirtëror. Nga ana tjetër një dietë e varfër në...

182 vjeç? Po dhe qesh kur e pyesin për sekretin e...

Ndonjëherë e komplikojmë vetë jetën për të “shpikur” recetën e jetëgjatësisë. Këtë herë, recetën e ka bërë publike indiani Mahashta Mûrasi, i cili pretendon...

EDITORIAL

Sajmir Tahiri, shantazh Ramës dhe kryeministri e “dënon” me “shërbim prove”!

Çështja më kriminale e trafikut të drogës dje zyrtarisht është e mbyllur. Dhe duke mbyllur çështjen "Tahiri"...

FORUM

Bujar Nishani: Dje, prova më e fortë e kapjes së Drejtësisë nga mafia dhe krimi i organizuar

Nga Bujar Nishani -  Dje, pushteti i drejtësisë tentoi t’u thotë shqiptarëve se nuk ka prova për ish-ministrin e akuzuar...

“Dënimi” i Tahirit, humbi ligji, fitoi morali

Nga Andi Bushati Nëse procesi i Saimir Tahirit shërbeu për të bindur shqiptarët për implikimin e thellë të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com