E martë, Korrik 23, 2019
Ballina Etiketimet Perdhunime

Etiketim: perdhunime

Nga përdhunimet tek vrasjet, krimet e bandës ”Bajri”

Banda ''Bajri'', që udhëhiqej nga Safet Bajri, ndërsa pjesëtarë të saj ishin edhe Enver dhe Behar Bajri, ndaj tyre rëndojnë një sërë akuzash. Ato...

10 ushtarë dënohen për vrasje e përdhunime

Një gjykatë ushtarake në Sudanin e Jugut ka dënuar 10 ushtarë për përdhunimin e punonjësve të ndihmës së huaj dhe vrasjen e një gazetari...

Gjyshi nga Franca pranon të ketë kryer 40 përdhunime

Një gjysh nga Franca pranon të ketë përdhunuar rreth 40 gra dhe vajza në Francë dhe Belgjikë, që në vitin 1980-raportojnë autoritetet. 57 vjeçari i...

Mbi 900 akuza për përdhunim! “Monstra” rus…

Është ngjarja më e rëndë në Rusi. I pagëzuar si ''monstra'' ruse, mbi 37-vjeçarin Viktor  Lishavsky rëndojnë më shumë se 900 akuza për përdhunim...

Gruaja e dënuar me 141,078 vite burg? Ja 10 dënimet e...

Keni menduar ndonjëherë se sa mund të jenë dënimet me burg, më të gjatat të dhëna ndonjëherë? Ju paraqesim një vështrim të kriminelëve që...

Ferri i ISIS, zbulohet burgu ku përdhunoheshin gratë (VIDEO)

I titulluar një ferr, “burg i ISIS-it”, në të cilën mendohet se mbaheshin femra skllave që përdoreshin për seks, ka ngjallur frikë në mesin e banorëve...

Në shtetin ku 30 meshkuj përdhunojnë një të mitur, çdo 11...

Një grua përdhunohet çdo 11 minuta por ky numër tronditës mund të jetë edhe i pasaktë, sepse viktimat shpesh janë shumë të frikësuara për...

Raporti tronditës i Sigurimit: Ja zyrtarët që bënin orgji

E përditshmja Panorama ka publikuar këtë të premte një raport tronditës të hartuar nga Dega e Punëve të Brendshme në Elbasan. Raporti i hartuar nga...

“Të burgosurit e grushtit të shtetit janë përdhunuar”

Autoritetet turke kanë lëshuar urdhra-arresti për 42 gazetarë, raporton BBC. Ata po hetohen si pjesë e grushtit të dështuar të shtetit më 15 korrik. Në listë...

EDITORIAL

Andi Bejtja: Ja sa mirë e parashikoi Komisioni i Venecias, Reformën në Drejtësi

Gazetari dhe analisti i njohur Andi Bejtja në një shënim në profilin e tij në facebook, në...

FORUM

Agim Nesho: Departamenti i Shtetit braktis demokracinë në Shqipëri

Nga Agim Nesho (Ish-ambasador në OKB dhe në SHBA. Shkrimi është botuar në revistën amerikane Foreign Policy) Shumë është...

Teoria e Kaosit dhe Reforma në Drejtësi

Nga Vincent W.J. van Gerven Oei Teoria e Kaosit shpjegon sistemet dinamike, të cilat janë jashtëzakonisht të ndjeshme ndaj...