Ballina Etiketimet Pep guardiola

Etiketim: pep guardiola

“Bomba” nga Gjermania, Bayerni mendon për rikthimin e Guardiolës

Hans-Dieter Flick ka arritur që të rikonfirmohet si trajner i Bayernit në fushën e lojës pas fitores spektakolare ndaj Dortmundit. Pas shkarkimit të trajnerit...

“The Times”: Guardiola gati për një aventurë në Itali

Pep Guardiola ka hapur mundësinë e një eksperiencë të re në Itali, pasi të lërë drejtimin e Manchester City-it. Trajneri spanjoll, në fakt nuk...

Flet Pep Guardiola: Ja pse jam dakort me Jurgen Klop

Trajneri i Mançester Sitit, Pep Guardiola, ka folur në një konferencë për shtyp përpara takimit kundër Sauthemptonit dhe ka prekur dhe njëherë argumentin e...

Guardiola: Lojtarët e mi duhet të futen në frigorifer për 48...

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, ka filluar të mendojë që tani për kalendarin e ngjeshur të skuadrës së tij në ditët festive të...

Guardiola: Ky është lojtari i vetëm që s’largohet as për 500...

Pep Guardiola i ka idetë e qarta për futbollistët e tij. Trajneri spanjoll i beson shumë disa talenteve, të cilët janë vendimtar në skemat...

Prapaskena/ Guardiola u takua me Juven në muajin mars

Juventus provoi gjatë verës që të merrte me të gjitha mënyrat Pep Guardiolën në krye të skuadrës, ndonëse lajmi u mohua gjithmonë nga të...

City pa mbrojtës, Guardiola: Më pëlqen kjo situatë, një sfidë për...

Manchester City po kalon një nga momentet më të vështira të këtij sezoni, teksa për momentin ka në dispozicion vetëm një mbrojtës qëndror, pas...

Guardiola shpjegon arsyen se përse hoqën dorë nga blerja e Maguire

Trajneri i Manchester City-it, Pep Guardiola ka përgëzuar rivalët e qytetit United për transferimin e mbrojtësit Harry Maguire. Duke folur për mediat britanike pas...

Klopp thumbon Guardiolën: Preferon kampionatin sepse s’luan dot në finalen e...

Jurgen Klopp si gjithmonë nuk i mungon humori në konferencat për shtyp. Strategu gjerman ka nënvizuar se preferon më mirë të fitojë titullin në...

Gazetari spanjoll konfirmon lajmin e bujshëm: Guardiola shkon te Juvja, e...

Francesc Aguilar, gazetari i të përditshmes katalanse “Mundo Deportivo” shton edhe më shumë zërat për të ardhmen e Pep Guardiolës. Sipas një postimi të...

EDITORIAL

Turpi i KPA, Vettingut. Shkarkim politik vetëm se e dekretoi Presidenti Meta

Besnik Muçi, anëtari i Gjykatës Kushtetuese ka folur pas vendimit të KPA (Vettingut) që e largoi nga...

FORUM

Betejë e ashpër me regjimin e së keqes

Nga Kastriot Islami - Kërcënimi i fundit i zëdhënësit të Presidentit është një ngjarje shumë e rëndë. Ajo...

A ka kohë “Venecia” për “Xibrakën”?

Nëse futesh në faqen ku publikohen dokumentet e Komisionit të Venecias, e kupton se përse emri i...