Ballina Etiketimet Penalltia

Etiketim: penalltia

Rakitiç zbulon sekretin, ja çfarë e bën që të mos humbasë...

Mesfushori i Barcelonës, Ivan Raktiç ka kualifikuar 2 herë Kroacinë, duke u treguar i saktë nga pika e bardhë e penalltisë. 30-vjeçari ka gjuajtur i...

Kolumbianët bënë hile te penalltia, kapen “mat” nga kamerat

Anglia ia doli mbrëmjen e djeshme të kualifikohet përballë Kolumbisë falë gjuajtjeve të penalltive. Koha e rregullt u mbyll 1-1, ndërsa te goli që shënoi...

Maradona: Nuk ishte penallti, por do ta bëja dhe unë si...

Polemikat pas golit të dhënë në minutën e 93-të për Real Madrid, në sfidën çerekfinale kundër Juventus në Champions League nuk mbarojnë kurrë.  U...

Po bën xhiron e botës, pamjet kur juventinët kërkuan të shkatërronin...

Episodi i 11-metërshit në fundin e ndeshjes mes Realit dhe Juventusit, ka ndezur polemikat në fushën e lojës, teksa të dyja skuadrat nisën një...

Qesharake, shikoni çfarë penalltie ka fituar sot Skënderbeu ndaj Flamurtarit (VIDEO)

Gabimet trashanike të gjyqtarëve nuk kanë fund këtë sezon në Shqipëri. Në ndeshjen e Kupës mes Skënderbeut dhe Flamurtarit, gjyqtari Enea Jorgji ka dhënë...

Penalltia misterioze e Ronaldos, ja shpjegimi i ekspertit anglez

Penalltia misterioze e Kristiano Ronaldos ndaj PSG-së ka bërë bujë në mediat ndërkombëtare, pasi në goditjen e tij topin u ngrit në momentin e...

Pamjet e penalltisë së Flamurtarit që tërbuan Starovën dhe stafin e...

Flamurtari mori një fitore shumë të vështirë përballë Partizanit, në sfidën e vlefshme për javën e 17-të të Kategorisë Superiore. Kur ndeshja po shkonte drejt...

VIDEO/ Penalltia më idiote në botë, portieri gëzohet si i ‘çmendur’....

Pritja e penalltive gjithmonë është parë si meritë e portierëve dhe e gjithë festa ka qenë për numrin një të skuadrës. Mirëpo për një portier...

Granit Xhaka kërkon ndjesë për penalltinë e humbur

Granit Xhaka ka shprehur dëshpërimin e tij për eleminim e Zvicrës nga kampionati europian. Përmes një statusi të publikuar në rrjetin e tij social Facebook,...

EDITORIAL

Vjosa Osmani, femra e parë si kandidate për kryeministre, e diplomuar në SHBA

Kosova mund të jap shembullin e parë në historinë shqiptare ku një femër të jetë kryeministre. Kandidatja...

FORUM

DW: Samiti i G7-s errësohet nga konflikti tregtar SHBA-Kinë

Nga DW/ Në Biarritzin francez takohen në fundjavë (24-25.08) kryetarët e shteteve e qeverive të 7 vendeve më...

Milionat që Shqipëria e varfër u fal miliarderëve

Nga Klodian Tomorri - Milionat qe Shqiperia e varfer u fal miliardereve Jahti 400 milione dollaresh i Emirit të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com