Ballina Etiketimet Pellumb Kulla

Etiketim: Pellumb Kulla

Teatri/ Rama citon Pëllumb Kullën: Duhet një ndërtesë europiane

Kryeministri Edi Rama ka publikuar mendimin e regjisorit, aktorit, diplomatit dhe profesorit të njohur Pëllumb Kulla. Rama shkruan mendimin e profesorit, ku thuhet ndër...

Kulla i përgjigjet Bungos: Se mban një valixhe gati, nuk bën...

Nga: Pëllumb Kulla Përgjigje Bungos I dashur Lekë, U qetësova për fatin tënd vetëm kur Presidenti Meta i trembur, e dëgjoi kërcënimin me luftë të kryetarit teatërdashës...

Dy fjalë për ty, gaztori i Fierit

Nga Artur Zheji. E lexova shkrimin tuaj dhe parodizimin që më bëje, sidoqoftë me elegancë dhe me rregulla dhe kode, ndonëse me pikëpamje krejt të ndryshme. Porse, si shkrimtar që je,...

Shoku i klasës i uron 75-vjetorin Ndrenikës: U shtoftë magjia e...

Në këtë 75 vjetor të aktorit Robert Ndrenika nuk kanë munguar urimet nga miqtë dhe kolegët e tij. Një urim special ikonës së teatrit dhe...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Diplomati Bashkurti: Përse duhet vlerësuar dhe mbështetur Presidenti Meta

Prof. Lisen Bashkurti- Mbas pështjellimeve institucionale dhe politike, mbas kaosit opinional dhe mediatik është përsëri Presidenti Meta që...

Paloka: Pse e zgjat kot Rama shkarkimin e Presidentit?!

Nga Edi Paloka* Nuk e kuptoj cfare shqetesimi ka Rama per shkarkimin e Presidentit?! Cfare rendesie ka cfare...