E dielë, Shtator 22, 2019
Ballina Etiketimet Pellumb Kulla

Etiketim: Pellumb Kulla

Teatri/ Rama citon Pëllumb Kullën: Duhet një ndërtesë europiane

Kryeministri Edi Rama ka publikuar mendimin e regjisorit, aktorit, diplomatit dhe profesorit të njohur Pëllumb Kulla. Rama shkruan mendimin e profesorit, ku thuhet ndër...

Kulla i përgjigjet Bungos: Se mban një valixhe gati, nuk bën...

Nga: Pëllumb Kulla Përgjigje Bungos I dashur Lekë, U qetësova për fatin tënd vetëm kur Presidenti Meta i trembur, e dëgjoi kërcënimin me luftë të kryetarit teatërdashës...

Dy fjalë për ty, gaztori i Fierit

Nga Artur Zheji. E lexova shkrimin tuaj dhe parodizimin që më bëje, sidoqoftë me elegancë dhe me rregulla dhe kode, ndonëse me pikëpamje krejt të ndryshme. Porse, si shkrimtar që je,...

Shoku i klasës i uron 75-vjetorin Ndrenikës: U shtoftë magjia e...

Në këtë 75 vjetor të aktorit Robert Ndrenika nuk kanë munguar urimet nga miqtë dhe kolegët e tij. Një urim special ikonës së teatrit dhe...

EDITORIAL

SHBA dhe Britania: Pse nuk u dënua Tahiri?!

Ç’paska qenë ky Sajmir Tahiri si një “magazinë” me videopërgjime sa i ka futur frikën krejt mazhorancës,...

FORUM

Shpërthen rrjeti: President bëj dekret të pushojnë tërmetet!

Rilindasit e moren me te tallur paralajmerimin e Presidentit per nje termet te mundshem ne Shqiperi. E...

Përballë tërmetit – solidariteti qytetar, mantenutat e pushtetit dhe qeveria që nuk është!

Nga Luan Rama* Tirana, Durrësi e rrethinat e tyre u lëkundën prej një tërmeti, që sipas sizmologëve, ishte...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com