E martë, Korrik 16, 2019
Ballina Etiketimet Pelegrinët

Etiketim: Pelegrinët

Festë, muzikë e drita për varrimin e murgut

Mijëra besimtarë janë mbledhur në një pallat në Myanmar, që shndrinte me ngjyra të shumëllojshme, për të kërcyer, kënduar dhe për ti bërë respektin...

Pelegrinët në Tomorr, trafik në Berat

Ka nisur me trafik të rënduar qarkullimi sot në qytetin e Beratit. Ardhja e emigrantëve dhe e turistëve ka bërë që e vetmja rrugë...

Kurban Bajrami në botë – Pelegrinët e Haxhit ‘gjuajnë djallin me...

Besimtarët në mbarë botën kanë festuar ditën e sotme Kurban Bajramin. Vëmendja ishte e fokusuar kryesisht në Pelegrinazhin e Haxhit ku u krye riti...

EDITORIAL

Presidenti: Propaganda e hetuesia, dy shtyllat që mbajtën në këmbë komunizmin

Presidenti Ilir Meta është takuar sot me mjekun e njohur Isuf Kalo. Në një postim në Facebook,...

FORUM

Shqipëria drejt çmendurisë: politika shkruan shkencën !

Nga Artan Fuga - Nga Deputetët po shkruajnë edhe ligjet e Njutonit, edhe ekuacionet e Makswellit! Sot e nesër...

Kim Mehmeti: Opozita i “dogji” mandatet, “Rilindja” është duke e “djegur” Shqipërinë

Shkruan Kim Mehmeti Nuk janë të pakuptimta, përbuzëse dhe çmendurake vetëm thëniet e Kryeministrit të Shqipërisë se vendi...