E dielë, Dhjetor 8, 2019
Ballina Etiketimet Pedagoge

Etiketim: pedagoge

Rritja e mesatares i le auditorët bosh tek Gjuhët e Huaja,...

Sonila dhe Xhesila studente të degës së historisë viti i tretë në fakultetin e Histori Filologjisë kanë mbetur jo pak të habitura kur në...

Diskutim i hapur me pedagogë, Basha: Arsimi ndodhet në krizën më...

Gjatë takimit me pedagogë për të prazentuar platformën dhe strategjinë e Partisë Demokratike për arsimin e lartë, kreu i selisë blu Lulzim Basha është...

Studentë e pedagogë bojkot mësimit te UBT, Rama flet për “pakt...

Projekti i bashkisë së Tiranës, i cili parashikon ndërtimin e një shkollë të integruar, nëntëvjeçare dhe të mesme pranë Universitetit Bujqësor të Tiranës ka...

Gjuha shqipe, pedagogia e UT: Situata është emergjente

Gjuhën shqipe e varfërojmë çdo ditë e më tepër. Ca me snobizëm, ca me shkurtime apo më keq akoma me varfërinë gjuhësore dhe atë...

Shkarkohen 6 pedagogë në UBT, ngacmime seksuale dhe abuzime ndaj studentëve

Gjashtë pedagogë të UBT-së janë shkarkuar. Shkak për këtë janë bërë ngacmimet seksuale ndaj studenteve dhe abuzime të tjera. Studentët e Unversitetit Bujqësor të Tiranës...

Protesta/ Studentë e pedagogë takim në ambasadën gjermane

Një grup studentësh dhe pedagogë sëbashku me Unionin Gjermane janë pritur sot në ambasadën gjermane. Ata kanë diskutuar mbi protestën studentore dhe çfarë e solli...

Arsimi në kolaps, Malaj për ”KJ”: Greva e pedagogëve rrëzon qeverinë

Redjon Shtylla Paçka se sot u zhvilluan një sërë takimesh që lidhen me protestën e studentëve dhe grevën e pedagogëve, ende nuk ka zgjidhje për...

Qeverisë i skadon afati, ministrja takon pedagogët

1 shkurti ishte afati i fundit që pedagogët i kishin vënë qeverisë për plotësimin e kërkesave të studentëve. Ministrja e Arsimit dhe e Sportit,...

Pedagogët takim me ministren, nesër skadon afati

Brenda orës 16:00 të së premtes qeveria duhet të japë një përgjigje për kërkesat e pedagogëve të Universitetit të Tiranës të cilët kanë paralajmëruar...

Pedagogët nisin protestën: S’ka paqe me ligjin e Arsimit të Lartë

Studentët e Fakultetit Histori-Filologji do ta vazhdojnë protestën e tyre të mbështetur sot edhe nga pedagogët. Pedagogët kanë marrë vendim për të protestuar 1...

EDITORIAL

Priten arrestime nga prokuroria për ndërtimet VRASËSE

-Kryeprokurori i Republikës Olsian Çela deklaroi në Durrës se hetimet po vazhdojnë në mënyrë intensive për abuzuesit...

FORUM

Artut Zheji: Bajatllëk, mjerim dhe një Gjithollog për Kryeministër!

Nga Artur Zheji I di të gjitha, Ay! Kur dhe ku ndërtohet në mënyrë pastërmetore. Di të puthë...

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...