E shtunë, Shtator 21, 2019
Ballina Etiketimet PDIU

Etiketim: PDIU

Arrestohet nënkryetari i bashkisë së Peshkopisë

Nënkryetari i Bashkisë së Dibrës, Ernolt Cani, 34-vjeçar është arrestuar nga policia në lidhje me dhunën fizike që shpërtheu në ambientet e bashkisë së...

Çamët: Edi Rama për të hequr veton greke po lëshon sovranitet...

Shpëtim Idrizi, kreu i çamëve është shumë radikal ndaj kryeministrit Rama. Para pak ditësh ministri grek Kotzias ishte në një vizitë në Korçë, ku...

PDIU, Doda: Negociatat me Greqinë hermetike. Ligjin e luftës e ka...

Sekretarja e Përgjithshme e PDIU, Mesila Doda tha se negociatat dypalëshe Greqi-Shqipëri të zhvilluara sëfundi në Korçë i shkon si hermetike. Në intervistën e...

Sherr në mbledhjen e PS-së në Dibër

Përplasje dhe sherr ka pasur në mbledhjen e Partisë Socialiste në Dibër. PS-ja e Dibrës duket se është ndarë në dy kampe, brenda vetes....

KQZ vendos sot për zëvendësimin e Rahovicës dhe Rakipit

Në orën 12:00 do të mblidhet Komisioni Qendror i Zgjedhjeve për t’i dhënë mandatin dy deputetëve të rinj nga LSI dhe PDIU që zëvendësojnë...

Ikën Rakipi dhe Rehovica, ja kush i merr mandatet

Pas vendimit të KQZ-së për heqjen e mandatit të deputetit Aqif Rakipi dhe Gledion Rehovica, mësohet se kush do të marrë mandatin e dy...

Mblidhet KQZ, sot fati i mandatit të deputetëve

Anëtarët e KQZ-së janë mbledhur sot në një takim konsultues për mandatet e dy deputetëve, Aqif Rakipi i PDIU-së dhe Gledion Rehovica i LSI-së. Burimeve pranë...

Dy deputetët: Nuk jemi njohur me kërkesën për heqjen e mandatit

Kanë reaguar dy deputetët për të cilët prokuroria ka kërkuar heqjen e mandatit të tyre. Deputeti i PDIU, Aqif Rakipi mohoi pretendimet e Prokuroria dhe...

Dy deputetet e PDIU, bashkuan votat me PS

Në fund të seancës së gjatë plenare, Kuvendi ka miratuar aktin normativ të buxhetit, ku qeverisë i janë bashkuar dhe dy vota nga PDIU,...

PDIU kundër Ramës: Nuk marrim pjesë në asnjë votim që shkel...

Partia për Drejtësi Integrim dhe Unitet nuk do ti bashkohet mazhorancës në vendimin e saj për të emëruar një kryeprokuror të përkohshëm duke shkelur...

EDITORIAL

SHBA dhe Britania: Pse nuk u dënua Tahiri?!

Ç’paska qenë ky Sajmir Tahiri si një “magazinë” me videopërgjime sa i ka futur frikën krejt mazhorancës,...

FORUM

Përballë tërmetit – solidariteti qytetar, mantenutat e pushtetit dhe qeveria që nuk është!

Nga Luan Rama* Tirana, Durrësi e rrethinat e tyre u lëkundën prej një tërmeti, që sipas sizmologëve, ishte...

Vasili sjellë videon e Spriopalit: Ja si bënte humor me tërmetin

Nga Petrit Vasili- Ja c'thoshte dhe ja se si bente humor kjo e cmendura per termetet pak dite...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com