Ballina Etiketimet PDIU

Etiketim: PDIU

“Spille”, kryebashkiaku i PDIU: Jo sulm politik, raporti me PS…

Me dyshimet se është shpërdoruar detyra duke abuzuar me tokat në Spille, por edhe projektin e stacionit të plazhit, në bashkinë e Rrogozhinës duket...

Rrogozhina u bë me det! Bashkia e re lindi nga aleanca...

Krijimi i Bashkisë së Rrogozhinës, madje dhe me dalje në bregdet, ishte një nga 14 ndryshimet që ju bënë hartës territoriale në moment të...

Mesila Doda rikthehet në politikë nën logon e…

Edhe pse jashtë Kuvendit të Shqipërisë, ish-deputetja e PDIU-së, Mesila Doda, nuk ka qëndruar larg sferës politike. Gjatë një interviste në “Pasdite në Top...

Kuvendi rrëzon rezolutën për “Jerusalemin”, me votat PS-PDIU

Kuvendi ka rrëzuar rezolutën e opozitës për çështjen e ''Jerusalemit'', duke miratuar rezolutën e Partisë Socialiste, që mbron qëndrimin e Shqipërisë në votimin e...

Idrizi: Janë zgjidhur vetëm problemet e Greqisë me ne, por jo...

“Studio e hapur” sjell në ekranin e News24 sonte një nga çështjet e nxehta të momentit, ajo e bisedimeve mes Shqipërisë dhe Greqisë, marrëveshjen...

”Në Dibrën e grushtave”, pas dhunës flasin personazhet dhe qytetarët

Pas përplasjeve të dhunshme brenda bashkisë së Dibrës, institucioni duket se i është rikthyer punës, me një prani të dukshme policësh rreth e qark...

Idrizi paralajmëron dërgimin në Kushtetuese të marrëveshjes për varrezat

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi i ftuar dje në "360 Gradë" në Ora News paralajmëroi se marrëveshja për ndërtimin e varrezave greke mund të...

Sherri në Dibër, flasin deputetët e zonës: Tepsia, jo politike dhe...

''Tepsia'', pasi dje në Bashkinë e Dibrës, aty ku rrahjet masive nuk munguan, sot godina u dëmtua dhe u gjakos nga përplasja, ka kyçur dyert....

Arrestohet nënkryetari i bashkisë së Peshkopisë

Nënkryetari i Bashkisë së Dibrës, Ernolt Cani, 34-vjeçar është arrestuar nga policia në lidhje me dhunën fizike që shpërtheu në ambientet e bashkisë së...

Çamët: Edi Rama për të hequr veton greke po lëshon sovranitet...

Shpëtim Idrizi, kreu i çamëve është shumë radikal ndaj kryeministrit Rama. Para pak ditësh ministri grek Kotzias ishte në një vizitë në Korçë, ku...

EDITORIAL

Mafia e qeveritare e votave mbyll dosjen e Dibrës. Pse heshtin ndërkombëtarët?

Prokuroria mbylli skandalin më të madh të vjedhjes dhe manipulimit të votave në Shqipëria, e dokumentuar me...

FORUM

Të vdekurit fitojnë gjithmonë, ndonjëherë të gjallët duhen kërkuar mes tyre

Nga Lorenc Vangjeli - Rrallë shumë, por megjithatë ndodh: njerëz që kanë Ikur nga kjo botë, i imponojnë...

Fondacioni Martin & Mirash Ivanaj – Një xhevahir kulture dhe dije në mes të Tiranës

Nga Mal Berisha Një Vegim i largët rreth emrit “Mirash” Ishte viti 1959 kur u ula në bangën e...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com