E martë, Korrik 16, 2019
Ballina Etiketimet PDIU

Etiketim: PDIU

Koalicioni/ PDIU në opozitë, drejt prishjes koalicioni me Ramën

Kur na ndajnë vetëm pak muaj nga zgjedhjet vendore të 2019-ës, Partia për Drejtësisë Integrim dhe Unitet ka thirrur Këshillin e saj Kombëtar në...

Çështja e Teatrit, PDIU: Të vendosin qytetarët e Tiranës me referendum

PDIU ka reaguar pas votimin ditën e djeshme në Kuvendin e Shqipërisë të ligjit pë shembjen e Teatrit Kombëtar. Përmes një reagimi për mediat,...

Marrëveshja e detit me Greqinë, Idrizi: Jam i shqetësuar, ja cila...

Kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi i ftuar në “Fax News” për të folur në kuadër të “Javës Çame” ka falënderuar piktorët që ishin në...

Idrizi: Çështja çame nuk është më në anxhendën e qeverisë

Pas lajmit që u përhap me shpejtësi se dy deputete u larguan nga PDIU, ku njëra prej tyre kaloi tek PS-së, ka reaguar kreu...

Shpëtim Idrizi flet për tradhti: Heshtja ka pllakosur “trimëroshët” e politikës...

Në kuadër të javës çame, kreu i PDIU Shpëtim Idrizi ka thënë se politika shqiptare hesht për çështjen çame, pavarësisht se duart e fqinjit...

I ikën deputetet, Idrizi: Çështja Çame na bashkon dhe na ndan

Kreu i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, ka reaguar pas lajmit se dy deputete të partisë së tij, i janë bashkuar PS. Reme...

Shkrihet PDIU në Parlament. Dy deputetet i bashkohen Ramës

Edi Rama merr edhe dy deputetë, pa zgjedhje parlamentare. Tashmë numri i deputetëve të PS-së shkon në 76. Deputetja e Dibrës, Reme Lala nga...

PDIU: Pakt kombëtar për integrimin, reformën zgjedhore dhe referendumet

Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet përshëndet rekomandimin e KE-së për hapjen e negociatave mes Shqipërisë dhe Bashkimit Evropian. Për PDIU, ky është një avancim...

“Bushati-Kotzias”, PDIU: Ministri grek kërkoi mos përmendet Çamëria se do ngrihej...

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka reaguar për vizitën e ministrit të jashtëm grek Nikos Kotzias në Tiranë si dhe takimin që ka zhvilluar...

Protesta e Çamëve, Idrizi “pushton” mediat greke; Shkruajnë me…

Protesta e PDIU-së dhe e shoqatës Çamëria, përballë Amabsadës Greke në Tiranë, ka gjetur pasqyrim në mediat kryesore në Greqi, si rrallë herë këto...

EDITORIAL

Presidenti: Propaganda e hetuesia, dy shtyllat që mbajtën në këmbë komunizmin

Presidenti Ilir Meta është takuar sot me mjekun e njohur Isuf Kalo. Në një postim në Facebook,...

FORUM

Shqipëria drejt çmendurisë: politika shkruan shkencën !

Nga Artan Fuga - Nga Deputetët po shkruajnë edhe ligjet e Njutonit, edhe ekuacionet e Makswellit! Sot e nesër...

Kim Mehmeti: Opozita i “dogji” mandatet, “Rilindja” është duke e “djegur” Shqipërinë

Shkruan Kim Mehmeti Nuk janë të pakuptimta, përbuzëse dhe çmendurake vetëm thëniet e Kryeministrit të Shqipërisë se vendi...