Ballina Etiketimet PDIU

Etiketim: PDIU

Përgjimet e VOA-s, PDIU: Rama i palegjitimuar për të qeverisur, duhet...

Përgjimet e publikuara pak minuta më parë, ashtu sicc pritej kanë nisur të shkaktojnë reagime nga forcat politike shqiptare. Një reagim i ashpër vjen nga...

Idrizi: Tentakulat e Greqisë janë brenda politikës shqiptare

“Tentakulat e Greqisë atëherë e sot janë brenda politikës shqiptare.” Kështu u shpreh sot kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi në fjalën e tij në...

PS-PDIU në këshill miratojnë buxhetin e Tiranës për 2019, opozita bojkot

Me votat e PS dhe PDIU-së, Këshilli Bashkiak i Tiranës miratoi pasditen e sotme buxhetin për vitin 2019. Këshilltarët e opozitës bojkotuan mbledhjen, ndërsa jashtë...

Idrizi: Mbyllja e basteve, gjest i duhur, por Rama po “luan...

I ftuar në emisionin “45 minuta” në Report Tv, aleati i Lulzim Bashës, kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi, vlerëson nismën e qeverisë për mbylljen e...

“U pagua nga Greqia”, Idrizi: A jeni në terezi?! Donit “tradhtarin”

Pasi u përfol se ishte pjesë e listës që paguheshin nga Greqia, kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka thyer heshtjen. Përmes një deklarate publike ai...

Bushati-Idrizit: Bërtet për t’u faktorizuar në hartën e nacionalizmit ballkanik

Ministri i jashtëm Ditmir Bushati i është përgjigjur përmes një postimi në twitter në lidhje me deklaratat e kreut të PDIU, Shpëtim Idrizi. “Kush bërtet...

Idrizi tregon pse iu bashkua opozitës: Marrëveshja e shkruar

Kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi ka shpjeguar arsyet e bashkimit të kësaj force me opozitën. Në rubrikën “Opinion” në News24, Idrizi tha se qeveria...

Kryemadhi: PDIU në opozitë, zhvillim për çmontimin e qeverisë

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e quan zhvillim pozitiv për çmontimin e qeverisë, afrimin e PDIU-së me partitë e koalicionit opozitar. Përmes një postimi...

PDIU në opozitë, Doda: Rama na ka vjedhur votat, nuk mund...

Mesila Doda, sekretarja e përgjithshme e PDIU-së ka komentuar largimin e kësaj force politike  pa asnjë deputet, drejt opozitës së bashkuar. Një ditë pasi kreu...

Idrizi braktis Ramën, indinjohet deputetja Elena Xhina: Nuk i përkas PDIU-së

Deputetja e Qarkut të Elbasanit, Elena Xhina e cila mori mandatin e lënë nga Bujar Muça nga listat e PDIU, mungoi sot në mbledhjen...

EDITORIAL

Shkodra dje u dhunua, por akoma nuk është dorëzuar!

Kryeministri e ka ndarë mendjen për t’i poshtëruar shkodranët, duke përdorur policinë dhe shantazhin. Rilindja do nxjerrë...

FORUM

Paradoksi i populizmit

Nga Simon Johnson Mposhtja e populizmit, kërkon ballafaqimin me një realitet themelor:politikat e keqija ekonomike, nuk sjellin domosdoshmërisht...

“Thesi” i Edi Ramës nxjerr vetëm kriminelë, trafikantë, oligarkë…

Nga Kastriot Islami Edi Rama sa herë fut dorën në ‘thes’ nxjerr; i) kriminel a trafikant; ii) të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com