E martë, Korrik 16, 2019
Ballina Etiketimet PDIU

Etiketim: PDIU

Kryebashkiaku i PDIU-së sulmon ashpër ministrin Beqaj: Një barakë për ambulancë

Pas debatit të fundit lidhur me denoncimet publike për gjendjen e autoambulancave në Tiranë, denoncim i bërë nga vetë punonjësit e shëndetësisë, një tjetër...

Mesila Doda: Nuk kemi ftesë nga PS për koalicionin

As PDIU, ashtu si FRD e Bamir Topit, nuk e ka marrë ende një ftesë për të dalë në koalicion me PS në zgjedhjet...

PDIU, kundër Arta Dades: Kurrë s’do të bëhesh presidente

Deputetja socialiste Arta Dade nuk mohoi se mund të pranonte edhe postin e Presidentit të Republikës nëse emri i saj do të ishte një...

Braho: Arta Dade nuk bëhet Presidente duke sulmuar PDIU-në

Edhe pse sfida aktuale që ka përplasur kampet politike është ajo zgjedhore, është lënë ende në "heshtje" ajo e zgjedhjes së Presidentit të ri....

Statusi i naftëtarëve, PDIU tërhiqet, në fuqi propozimi i qeverisë

Deputeti i PDIU-së, nismëtari i draftit të statusit në naftëtarit, Omer Mamo u tërhoq nga propozimi i tij duke lënë në fuqi projektligjin paralel...

Mesila Doda: Për “ushtarët e shqipes” dhe ata që luajnë derën

Kryetarja e grupit parlamentar të PDIU Mesila Doda ka reaguar në lidhje me dënimin e ushtarëve shqiptarë që bënë Shqiponjën në Greqi. Ajo kritikon...

PDIU: Deklaratat e Kokës duhet të merren seriozisht nga organet kompetente

Për Partinë për Drejtësi Integrim dhe Unitet, pjesë e koalicionit qeverisës, akuzat e ministrit të LSI-së Lefter Koka për policinë dhe kanabisin janë shumë...

Refuzimi i PS-së, Doda: Genocidi çam duhet zbardhur, PDIU s’ka faj...

Deputetja e PDIU, Mesila Doda, ka sqaruar shkakun e shtyrjes për javën e ardhshme të kërkesës për ngritjen e një komisioni hetimor të posaçëm...

Shtyhet shqyrtimi i kërkesës së PDIU për Komision për Çështjen Çame,...

Në Konferencën e Kryetarëve të mbledhur ditën e sotme u mor vendimi për shtyrjen për javën e ardhsme e shqyrtimit të kërkesës së PDIU...

Eduard Zaloshnja: LSI-ja, në mes apo majtas?

Nëse LSI-ja nuk shkëputet nga koalicioni qeveritar, nuk ka dramë praktikisht – mbetet të shihet vetëm se sa e madhe do të jetë diferenca...

EDITORIAL

Presidenti: Propaganda e hetuesia, dy shtyllat që mbajtën në këmbë komunizmin

Presidenti Ilir Meta është takuar sot me mjekun e njohur Isuf Kalo. Në një postim në Facebook,...

FORUM

Shqipëria drejt çmendurisë: politika shkruan shkencën !

Nga Artan Fuga - Nga Deputetët po shkruajnë edhe ligjet e Njutonit, edhe ekuacionet e Makswellit! Sot e nesër...

Kim Mehmeti: Opozita i “dogji” mandatet, “Rilindja” është duke e “djegur” Shqipërinë

Shkruan Kim Mehmeti Nuk janë të pakuptimta, përbuzëse dhe çmendurake vetëm thëniet e Kryeministrit të Shqipërisë se vendi...