E hënë, Shtator 16, 2019
Ballina Etiketimet PDIU

Etiketim: PDIU

Raporti i OSBE-ODIHR, PDIU: Tërmeti ishte aq i fortë, sa shkatërroi...

Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet ka reaguar pas publikimit të raportit përfundimtar të OSBE/ODIHR mbi zgjedhjet e 30 qershorit. Në një deklaratë për media,...

“Tërmet…tërmet”, PDIU: 1 mln shuplaka nga shqiptarët për Ramën

Përmes një deklarate shpërndarë mediave, PDIU ka reaguar lidhur me pjesëmarrjen e ulët të zgjedhësve në procesin e 30 qershorit. “Sot shqiptarët panë me sytë...

“Tërmet…tërmet”, PDIU: 1 mln shuplaka nga shqiptarët për Ramën

Përmes një deklarate shpërndarë mediave, PDIU ka reaguar lidhur me pjesëmarrjen e ulët të zgjedhësve në procesin e 30 qershorit. “Sot shqiptarët panë me sytë...

VIDEO/ PDIU e gjitha në shesh kundër Edi Ramës

Partia për Drejtësi Integrim dhe Unitet i është bashkuar protestës së 9-të kombëtare kundër Edi Ramës. Kreu i PIDU-së Shpëtim Idrizi, i shoqëruar edhe nga...

PDIU-Ramës: Ktheju arsyes, mos të kthehemi në komunizëm

Partia për Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama se personat të cilët do të cenojnë procesin zgjedhor do...

Tabelat në greqisht/ PDIU: Turp, u vendosën edhe në zonat shqipfolëse

Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet, PDIU ka reaguar sërish për tabelat në greqisht në jug të Shqipërisë. PDIU shprehet se respekton komunitetin grek, por se...

Idrizi tregon pse nuk ishte dje në takimin e aleatëve PD...

Kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi zbulon arsyen pse nuk ishte dje në takimin e aleatëve të PD-së me presidentin Ilir Meta. Në një prononcim për...

Idrizi-Ramës: Burrat e lënë pushtetin, diktatorët rrëzohen nga pushteti

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi tha gjatë fjalës në protestë se diktatorët rrëzohen nga pushteti. Idrizi: Shqiptarët sot jetojnë në një moment të jashtëzakonshëm. Kur i...

PDIU bën thirrje për protestë masive: Nesër dita e llogarisë

Partia për Drejtësi, Integrim dhe Unitet e drejtuar nga Shpëtim Idrizi që tashmë është në aleancë me Lulzim Bashën i ka bërë thirrje sot...

16 shkurti, Idrizi insiston: Të përmbysim Ramën

Shpëtim Idrizi i PDIU-së, thotë se çdo shqiptar duhet t’i bashkohet protestës së 16 shkurtit. Lideri i PDIU, nënvizon se populli duhet të bashkohet...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Albanofobia në Itali-Situatë në përmirësim

(Fragment nga libri, BALLKANI-Diplomacia e munguar) Prof. Lisen BASHKURTI - Albanofobia është shtrirë edhe përtej Adriatikut, pra në shtetin...

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com