E martë, Qershor 18, 2019
Ballina Etiketimet PD

Etiketim: PD

BE e ka rrëzuar Ramën, tani është radha e opozitës

Gjatë gjithë muajve të krizës politike qeveria ka pasur një argument që e hidhte në tavolinë sa herë diskutohej largimi i saj. Logjika e...

Bylykbashi: Opozita nuk futet në zgjedhje me standartet e ‘Bandës së...

I ftuar në Syri.net, ish deputeti i PD, Oerd Bylykbashi ka komentuar përgjimet e fundit të gazetës gjermane “Bild”. Sipas tij, ka patur raste...

Kolegji Zgjedhor rrëzon paditë e PD-LSI ndaj KQZ-së

Kolegji Zgjedhor ka vendosur të rrezojë 2 paditë e Partisë Demokratike dhe asaj të LSI-së në një te vetme. Dy partitë opozitare kanë paditur...

Përgjime/ Kreu i PD së Durrësit: Dako ka përdorur gjithnjë banditët...

Publikimi i përgjimeve nga "Bild" përmes të cilave zbuloi se si vota blihej ose merrej përmes shantazhit nga grupe kriminale në shërbim të kandidatëve...

Gjata: Përgjimet e ‘Bild’ mesazh për Ramën. Të dorëhiqet!

Sekretari i PD, Çlirim Gjata u shpreh se publikimi i përgjimeve janë mesazh përm kryeministrin Edi Rama. “Kjo është kur kryeministri nuk sheh më...

Manjani: Më e rëndë se nxjerrja e sekretit është mos hetimi....

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar për nisjen e hetimeve për nxjerrje të sekretit hetimor lidhur me dosjen e bandës së Shijakut. Në një...

Kur Dako deklaronte për bisedat me Avdylajt: Unë jam akullore

Kryetari i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako, ka pranuar disa muaj më parë se ka komunikuar me personat, të cilët janë arrestuar në Shijak...

Basha takim me komisionerin e BE në Berlin, ja për çfarë...

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me Komisionerin e BE për Buxhetin Oettinger. Basha në këtë takim tha se ai dhe opozita...

OSBE: Dialog për krizën, Boçi për ”KJ”: Misioni të garantojë votën,...

Nga: Redjon Shtylla Pas protestës së 7-të kombëtare, kreu i PD-së, Lulzim Basha u shpreh se më 8 qershor do të flasë vetëm populli. Një...

“Asnjë polic i plagosur”/ Bardhi-Lleshit: Rrena e rradhës për të mbuluar...

Pas publikimit në disa media dhe pas deklaratës së ministrit të brendshëm Sandër Lleshi se, disa punonjës policie janë plagosur gjatë protestës së sotme...

EDITORIAL

Ça del te filxhani i kryeministrit pas BILD?!

Sot gazeta më e madhe në Europë, gjermania BILD, publikoi përgjime të reja. Para disa ditëve ajo...

FORUM

Detyrimet e Ramës, gati hapja e burgjeve!

Nëse i bën një shoshitje fjalimeve të maskuara si ‘elektorale’ të Edi Ramës nëpër Shqipëri, ajo që...

Britania po largohet nga BE, por jo nga Evropa

Nga Malcolm Rifkind Në politikën britanike, asgjë nuk ka qenë më e njëjtë që nga referendimi i vitit...