Ballina Etiketimet PD

Etiketim: PD

Peleshi: Mazhoranca kërkon institucione të pavarura

Nga Korça zëvendëskryeministri, Niko Peleshi duke folur për drejtësinë, ka thënë se, qëllimi i vetëm i qeverisë është që Reforma në Drejtësi të miratohet...

PD: Formulë të re për konsensus, të huajt vetëm rol vëzhgues

Kryetari Lulzim Basha, pas mbledhjes së grupit deklaroi se: "Prej 18 ditësh Rama refuzon të dalë nga ngërçi, ai bën lojë të dyfishtë me...

PS: S’kemi dijeni për formulën e propozuar nga PD

Anëtarët e komisionit të reformës nuk kanë dijeni për formulën e re të Partisë Demokratike, për 4 institucionet e drejtësisë, pavarësisht se opozita pretendon...

Shehi: I pakënaqur me Bashën, nuk negocioi mirë

Ndërsa konfirmon votën e tij në unison me Partinë Demokratike dhe opozitën për reformën në drejtësi, kreu i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehi,...

PD: Rama pranoi se ka paguar 80 mijë USD për foton...

Partia Demokratike i është përgjigjur sot reagimit të Kryeministrisë për çështjen e fotos me Presidentin e SHBA-ve, Barak Obama në vitin 2012. Sipas PD, me...

Rama: I vetmi “krim”, një foto me Obamën kur Berishës i...

Kryeministri Edi Rama reagoi sot pas padisë së Partisë Demokratike për financimin e fotos me Presidentin e SHBA-ve, Barak Obama në vitin 2012. Në...

Washington Times: “Një albatros në Shqipëri? Edi Rama, pengues i reformës”

"Shqipëria ka një pengesë të madhe, shpërfillje arrogante të qeverisë aktuale, në sundim e ligjit dhe të një marrëdhënie intime me krimin e organizuar...

U hap pazari? “300 mijë euro vota e një deputeti për...

Pas nismës së mazhorancës për të votuar me çdo kusht reformën në drejtësi kanë nisur dhe spekulimet lidhur me blerjen e votave. Kreshnik Çollaku,...

Deputetë të opozitës: “Kërkesa për referendum jo e sinqertë”!

Demokratët në një prononcim për "Koha Jonë", pohojnë dhe kërkojnë që konsensusi është ideali për Reformën në Drejtësi. Redjon Shtylla. Me shumë mundësi drafti i Reformës...

Ambasadori Lu kërcënon politikën

Ambasadori i SHBA-ve Donald Lu u bënë thirrje deputetëve të votojnë në mënyrë individuale reformën në drejtësi. Në një koment drejtuar të rinjve, ai...

EDITORIAL

(VIDEO) Si u terrorizuan turistët spanjollë nga pronari i lokalit, Mihal Kokëdhima, në Himarë

Incidenti i ndodhur në Himarë ku pronari i një restoranti me emrin Mihal Kokëdhima dhunoi turistët e...

FORUM

Gjekmarkaj: Katolikët shkodranë të padisin Edi Ramën për dëmtim të imazhit

Analisti Agron Gjekmarkaj është i bindur se mbështetja për Partinë Socialiste në Shkodër është akoma edhe me...

Kullat dhe koncesionet, marrëzia e madhështisë!

Shqipëria, një nga shtetet me bukuri të pafund natyrore e ujore në raport me sipërfaqen e saj...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com