E dielë, Korrik 21, 2019
Ballina Etiketimet PD

Etiketim: PD

Meta: LSI nuk nxit konflikte. Vendit i duhet stabilitet, të gjendet...

Kryetari i Kuvendit dhe kreu i LSI, Ilir Meta, nga Bashkia e Skraparit ka dhënë mesazhe normaliteti për situatën politike. I pranishëm në prezantimin...

Petrit Vasili: Zgjedhjet janë më të rrezikuara se kurrë më parë

Ministri i Drejtësisë, Petrit Vasili komentoi sot në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News 24 krizën politike, e cila sipas tij, ka...

Basha: Rama po sillet si Ramiz Alia. Rama:Luli do çelësat e...

Ditën e sotme Kryeministri Edi Rama dhe kreu i PD-së, Lulzim Basha kanë vijuar “komunikimin” me akuza, në distancë në Facbook. Kryeministri Edi Rama ishte...

LIVE/Rama: Lulzim a të vij që nesër në çadër? Më thuaj...

I ftuar në emisionin "Të Paekspozuarit" në News 24, Kryeministri Rama tha se ka dy ditë që “i lutet” Bashës që të vijë të...

Koço Kokëdhima: Janë të marrë ata që mendojnë se ka zgjedhje...

Drejtuesi i lëvizjes “ZGJIDHJA”, Koço Kokëdhima parashikon zhvillime negative në vend, nëse klasa politike dhe ndërkombëtarët, nuk arrijnë të realizojnë një marrëveshje politike. në...

Rama shkon në Kryesinë e Kuvendit, takohet me Metën

Kryeministri Edi Rama pati një takim paraditen e së mërkurës me Ilir Metën, në zyrën e kryetarit të Kuvendit, në selinë e Kryesisë së...

Qeveria e “metaforës” po bie

Nga Artur Roshi Çdo qeveri vjen që të iki një ditë. Ky është një postulat që përmbushet mbi perceptimet që krijojnë qytetarët mbi punën e qeverisë...

Kryeministri Rama i përgjigjet Bashës: Gati të takohemi. Dialog për gjithçka

Pas mbledhjes së zhvilluar pasditen e sotme, koalicioni opozitar doli me një deklaratë të përbashkët. Në qëndrimin e aleatëve të PD-së thuhet se mënyra...

Idrizi: Ja platforma me 7 pika për zgjidhjen e krizës politike

Situata politike në vend mbetet shumë e tensionuar dhe partitë vijojnë që të prezantojnë platformat e tyre për të dalë nga ky ngërç. Edhe...

Basha mbledh aleatët në selinë e PD-së

Aleatët e Partisë Demokratike janë mbledhur në selinë blu për të diskutuar me lidershipin e PD pas deklaratave të Kryeministrit Edi Rama dhe kryeparlamentarit...

EDITORIAL

Opozita deklaron: Ligj antimafia për oligarkët e Kryeministrit Rama

-Paralajmërimi i Partisë Demokratike për biznesmenët e koncesioneve: Kontratat PPP-ve do të jenë pjesë e paketës antikorrupsion....

FORUM

Dikush të thërrasë Bingo! Rrënimi i të gjitha institucioneve kushtetuese të vendit

Nga Andrea Cama Institucionet Kushtetuese janë institucione të përmendura shprehimisht nga Kushtetuta, mosfunksionimi i të cilave përbën dhunim...

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...