E mërkurë, Nentor 13, 2019
Ballina Etiketimet PBDNJ

Etiketim: PBDNJ

“Hetim minoritarëve”, PBDNJ: Drejtësia jo pjesë e lojërave politike

Partia Bashkimi për të Drejtat e Njeriut ka reaguar pas shoqërimit të kreut të OMONIA-s Fredi Bejleri dhe të akuzuarve të tjerë për akte...

Hetim minoritarëve, PBDNJ: Drejtësia, jo pjesë e lojërave politike

Partia Bashkimi për të Drejtat e Njeriut ka reaguar pas shoqërimit të kreut të OMONIA-s Fredi Bejleri dhe të akuzuarve të tjerë për akte...

Dy politikanët shqiptarë takim me Cipras-in, zbardhet biseda

Kryetari i PBDNJ Vangjel Dule dhe deputeti i LSI Vangjel Tavo takohen me kryeministrin grek Aleksis Cipras. Takimi u krye gjatë vizitës së Cipras...

Heqja e tabelave, PBDNJ: Dënojmë me forcë këtë akt vandal

Heqja e tabelave dygjuhëshe në bashkinë Finiq  ka shkaktuar reagime të forta vë vend. Partia e PBDBNJ-së, Bashkimi Demokratik  dhe OMONIA me një reagim...

Vangjel Dule: Rama ka rënë. Presidenti të shpërndajë Parlamentin

Kryetari i PBDNJ, Vangjel Dule është një prej politikanëve të opozitës që dorëzoi mandatin e deputetit. Mbrëmjen e sotme, i ftuar në emisionin “Zonë...

Dule: Jemi vendi me standartet e të ulta të respektimit të...

Kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule ka reguar pas thirrjes së Këshillit të Europës për regjistrimin e minoriteve. Dule tha se ky është një realitet...

Kërcënohet me jetë Ligoraq Karamelo

Ligoraq Karamelo, numri dy i PBDNJ-së, i cili ka pranuar të marrë mandatin e deputetit të opozitës në listën e Korçës, ka denoncuar tre...

“Opozitari i ri”, Karamelo: Djegia e mandateve anti-ligjore

Emrave të listës së deputeteve opozitarë që do qëndrojnë në Kuvend iu bashkua edhe Ligoraq Karamelo, i PBDNJ, i cili e merr mandatin nga...

Dule nga Bularati: E vërteta për vrasjen e Kacifas të shkojë...

Kryetari i PBDNJ, Vangjel Dule nga Bularati, ku foli në greqisht dhe në shqip tha se e vërteta për vrasjen e Kostandinos Kacifas duhet...

Vrasja e ekstremistit grek, Vangjel Dule: Policia të mbajë përgjegjësi

Kreu i PBDNJ, Vangjel Dule reagon për ngjarjen e ndodhur dje në Bularat ku forcat RENEA lanë të vdekur minoritarin grek Kostandinos Kacifas. Dule është...

EDITORIAL

Kryeministri Edi Rama i mori të gjitha pushtetet!

-PS ka marrë dje nën kontroll pushtetin më të rëndësishëm në një shtet, që është Gjykata Kushtetuese....

FORUM

Kastriot Islami: Reforma e dështuar…

Nga Kastriot Islami Reforma zgjedhore duket se ka dështuar fatkeqësisht pa nisur, sepse mbi të gjitha, Rama s’është...

Mos ji kaq i qetë sot, nesër e ke radhën ti!

Nga Gentjan Hajdari Teksa po ecja rrugëve të Tiranës nuk po më vinte keq për banorët e Astirit,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com