E shtunë, Gusht 17, 2019
Ballina Etiketimet Patrick Shanahan

Etiketim: Patrick Shanahan

Patrick Shanahan tërhiqet nga procesi i konfirmimit si Sekretar i Mbrojtjes

Presidenti amerikan Donald Trump njoftoi të martën se Patrick Shanahan u tërhoq nga procesi i konfirmimit për postin e Sekretarit të Mbrojtjes, duke thënë...

Shefi i Pentagonit për situatën me Iranin: Po punojmë për një...

Sekretari i Mbrojtjes në detyrë, Patrick Shanahan, njoftoi se Shtetet e Bashkuara po përpiqen të formojnë një “konsensus ndërkombëtar” në Lindjen e Mesme, pas...

Shefi i Pentagonit për situatën me Iranin: Po punojmë për një...

Sekretari i Mbrojtjes në detyrë, Patrick Shanahan, njoftoi se Shtetet e Bashkuara po përpiqen të formojnë një “konsensus ndërkombëtar” në Lindjen e Mesme, pas...

Shefi i Pentagonit: Pheniani mbetet kërcënim i jashtëzakonshëm

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i përmbahen idesë se Koreja e Veriut mbetet një kërcënim i jashtëzakonshëm dhe janë të mobilizuara për të bërë...

Sekretari amerikan i Mbrojtjes pret Xhaçkën: Partnerë të fortë edhe përballë...

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka gjate vizites zyrtare në Pentagon, e dyta brenda një viti, ku u prit nga sekretari i Mbrojtjes në detyrë,...

EDITORIAL

Shkodra, si “Stalingradi”* për kryeministrin, por Rama jo në rolin e Stalinit!

-Mazhoranca po provokon me qëllim shkodranët, të cilët durojnë sa durojnë, porse kur vendosin për të dalë...

FORUM

Luan Rama: Një urim zemre, për Profesor Rexhep Meidanin

Nga Luan Rama* Sot Profesor Rexhep Meidani bën 75 vjet. Ditëlindja e këtij burri fisnik, më jep mundësinë ta...

Shkullaku: PS, një parti e madhe që është kthyer gati në kope

Rasti i Valdrin Pjetrit në Shkodër konfirmoi sërish një fenomen të denoncuar nga media e opozita prej...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com