E mërkurë, Gusht 21, 2019
Ballina Etiketimet Patos

Etiketim: Patos

Eshtrat e të vdekurve, banorët në terror. Kryebashkiakja: Jam në gjumë…(FOTO)

Gazetarja e emisionit “Stop” ka udhëtuar drejt fshatit Dukas Breg të rrethit të Patosit për një problem të pazakontë. Oborri i një godine, që...

Zjarr i madh në Patos. Rrezikohen banesat

Një sipërfaqe me ullinj është përfshirë nga flakët në fshatin Kuqan të Patosit dhe si pasojë dhejtëra rrënjë ullinj janë djegur. Nuk dihet ende nëse...

Furnizimi me ujë, “Arritja” e verës në Patos: 1 herë në...

Janë ankuar shpesh në bashki, por deri më tani nuk ka pasur asnjë ndërhyrje që t’u sjellë furnizim të rregullt më ujë të pijshëm...

Rama e nis ditën me sheshin e Patosit por me mendje...

Kryeministri Edi Rama e ka nisur të dielën me një imazh nga sheshi kryesor i Patosit. Teksa uron mirëmëngjesin, ashtu si çdo ditë tashmë,...

Banorët e Zharrësit rinisin grevën e urisë

Banorët e Zharrësit në Patos kanë rinisur grevën e urisë pasi qeveria nuk i ka dhënë dëmshpërblimet nga dëmet e shkaktuara  nga kompania e naftës. Banesat...

Patos/ Arrestohet 43-vjeçari për veprime të turpshme me një të mitur

Efektivët e policisë në Komisariatin e Patosit kanë arrestuar në flagrancë një 43-vjeçar i cili ka kryer veprime të turpshme me një të mitur. Ilirjan...

‘Tërmetet’ në Zharrëz, bashkia pranon dëmet: Rregullohen brenda janarit

Dhjetëra banesa të dëmtuara nga tronditjet e tokës gjatë natës së 19 dhjetorit në zonën e Patos – Marinëzës dhe kryesisht në Zharrëz, do...

Tronditet Fieri, tërmet 4.2 ballë në Patos

Një tërmet me magnitudë 4.2 ballë është ndjerë ditën e sotme në qytetin e Fierit. Tërmeti u ndje pranë fshatit Patos në orët e para të...

Sekuestrohen 66 kg kanabis në Fier, asgjesohen 868 bimë narkotike

66 kg kanabis e sekuestruar dhe 868 bimë të asgjesuara është bilanci i katër operacioneve antidrogë nga policia e Fierit. Po kështu blutë kanë...

Patos, burri vret gruan me thikë

Disa ditë pas krimit makabër në Shkodër, ku gruaja vrau me sopatë në gjumë burrin, një tjetër krim në familja ka ndodhur sonte në...

EDITORIAL

Shkodra dje u dhunua, por akoma nuk është dorëzuar!

Kryeministri e ka ndarë mendjen për t’i poshtëruar shkodranët, duke përdorur policinë dhe shantazhin. Rilindja do nxjerrë...

FORUM

Qeveri mblidh b*thën…

Nga Agim Xhafka - Pse qeveria kërkon taksa nga bizneset e plazheve? Pse ngelën tatimorët shezlong më shezlong dhe...

Paradoksi i populizmit

Nga Simon Johnson Mposhtja e populizmit, kërkon ballafaqimin me një realitet themelor:politikat e keqija ekonomike, nuk sjellin domosdoshmërisht...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com