E mërkurë, Korrik 17, 2019
Ballina Etiketimet Patos

Etiketim: Patos

Kërkojnë t’i zënë rrugën eskortës, Rama pritet me protesta në Patos

Kryeministri Edi Rama pritet të udhëtojë ditën e sotme drejt Patosit, ku do të prezantojë kandidaten për zgjedhjet lokale. Në Patos Rama do t’i besojë...

Vuvuzela e “Rama ik”, kryeministri pritet me protesta në Patos

Kryeministri Edi Rama pritet me protestë edhe në Bashkinë Patos ku do të zhvillojë sot takimin elektoral prezantues të kandidates së PS për mandatin...

Patos/34.5 milionë lekë për banesat sociale

Banesat e reja sociale që janë ngritur në bashkinë e Patosit i japin një tjetër dimension politikave sociale në ndihmë të komunitetit. Janë dy...

Rama dhe Manastirliu në qendrën shëndetësore të Patosit (VIDEO)

Një tjetër qendër shëndetësore është rehabilituar në Patos të Fierit nga programi “Shëndet për të gjithë”, në bashkëpunim me qeverinë zvicerane. Kryeministri Rama, i shoqëruar nga ministrja e Shëndetësisë...

Rehabilitohet qendra shëndetësore në Patos, shërbime për 45 mijë banorë

Një tjetër qendër shëndetësore është rehabilituar në Patos të Fierit nga programi “Shëndet për të gjithë”, në bashkëpunim me qeverinë zvicerane. Kryeministri Edi Rama,...

Zjarr në një zonë me shkurre në Patos, rrezikohen puset e...

Një zjarr ka përfshirë një zonë me shkurre në vendin e quajtur Ofiçina në Patos. Në zonë, ndodhet disa banesa si dhe puse nafte të...

Tre zjarre brenda pak orësh në Patos, u rrezikuan çisterna të...

Tre zjarre në zona të ndryshme të Patosit janë regjistruar këtë të mërkurë, duke shkaktuar vetëm dëme materiale. Zjarri i fundit u aktivizua gjatë paradites...

Aksident i rëndë në Patos, një i vdekur dhe 2 të...

E marta ka nisur me një aksident të rëndë në orët e para të mëngjesit, ku ka gjetur vdekjen një person dhe janë plagosur...

Mësuesja rreh me shkop fëmijët: Zhulsa, qafë pa larë…(VIDEO)

Një mësuese e shkollës fillore në Zharrëz, Patos, qëllon me shpullë dhe shkop fëmijët e klasës së dytë, të moshës 7 dhe 8 vjeç....

Eshtrat e të vdekurve, banorët në terror. Kryebashkiakja: Jam në gjumë…(FOTO)

Gazetarja e emisionit “Stop” ka udhëtuar drejt fshatit Dukas Breg të rrethit të Patosit për një problem të pazakontë. Oborri i një godine, që...

EDITORIAL

Rama dhe Rilindja nuk kanë takat të shkarkojnë ikonën financare të PS-së, Arben Malaj

Mazhoranca, me një nisme idiote dhe hakmarrëse, ka nisur procesin e shkarkimit të anëtarit të Këshillit Mbikqyrës...

FORUM

Të falem nderit Profesor Jup Kastrati!

Nga Luan Rama* Nuk ka një fjalë tjetër në gjuhën shqipe që të shprehë më mirë e më...

Shkarkimi i Malajt, po kthehet Agjitacion-Propaganda!

Togfjalëshi agjitacion-propagandë në kohët e sotme duket pakuptim. Ai u importua nga fjalori politik ruso- sovjetik dhe...