E mërkurë, Gusht 21, 2019
Ballina Etiketimet Pasuria

Etiketim: pasuria

Elbasan, 33-vjeçarit i sekuestrohet pasuria 700 mijë euro

Finalizohet operacioni "Invest", për sekuestrimin e pasurive të përfituara nga aktiviteti kriminal Vendoset sekuestro preventive ndaj pasurive të paluajtshme  në pronësi të 33-vjeçarit, që arrijnë...

Zbardhet pasuria e Albin Kurtit

Agjencia Kundër Korrupsionit ka publikuar deklarimet e politikanëve në institucionet e Kosovës. Deputeti dhe kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se në...

Drejtësia – A mjafton vetëm pasuria për të pastruar sistemin?

Nga Emirjon Senja Besa Nikëhasani është prokurorja e parë e përjashtuar nga Sistemi i Drejtësisë prej vettingut duke shënuar kështu edhe nisjen me rezultate të...

E rimartojnë pas vdekjes, familjarët 10 vite në gjyq me të...

Kishte ndërruar jetë, por kjo nuk e pengoi Gjykatën e Durrësit që në 2009-ën ta rimartonte me ishbashkëshorten e tij të ndjerin Artan Lipo. Ky...

“Ma punoi pabesisht”, vëllezërit e motrat përplasen për pasurinë

Konflikti në familjen Ruko nga Fieri u trajtua sot në studion e emisionit “Me zemër të hapur”. Motër e vëlla kanë mbërritur në studio për...

“Turp t’ju vijë”, motra e vëllezër përplasen live për pasurinë

Konflikti në familjen Ruko nga Fieri u trajtua sot në studion e emisionit “Me zemër të hapur”. Motër e vëlla kanë mbërritur në studio...

Llalla rekurs në Gjykatën e Lartë për pasurinë

Ish-kryeprokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla ka depozituar një rekurs në Gjykatën e Lartë për heqjen e sekuestros mbi pasurinë e tij. Ankimimi është depozituar...

Skema si u sekuestruan 111 mln lekët e trafikantit të ekzekutuar

Pasuritë e të ndjerit Roland Shëmbitrasi, i ekzekutuar në Greqi, kishin një vit që hetoheshin nga Prokuroria e Pogradecit, atje ku i ndjeri kishte...

Gjyqtari i Tiranës nesër para Vetting-ut, ja pasuria e tij

Gentian Medja është gjyqtar pranë Gjykatës Administrative të Shkallës së Parë në Tiranë. Si kandidat për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi ai i është...

Vetting-u për Abdullain, KPK: Probleme me deklarimin e pasurisë

Për të kaluar në sitën e Vetting-ut, radhën e ka gjyqtari i Gjykatës së Tiranës, njëkohësisht kandidat për Këshillin e Lartë Gjyqësor, Bledar Abdullai. Në seancën...

EDITORIAL

Pushtuesit e Rilindjes rrethojnë Shkodrën dhe presin financimet, si dikur turqit me Rozafën

-Sjellja e qeverisë me shkodranët mund të krahasohet vetëm me atë të një pushtuesi. Fillimisht e rrethuan...

FORUM

Krizë qeveritare në Itali

Nga DW/ Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conti tha se ka ndër mend të largohet nga posti, pas krizës...

Qeveri mblidh b*thën…

Nga Agim Xhafka - Pse qeveria kërkon taksa nga bizneset e plazheve? Pse ngelën tatimorët shezlong më shezlong dhe...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com