E martë, Shtator 17, 2019
Ballina Etiketimet Pasuri

Etiketim: pasuri

E përfituar nga aktiviteti kriminal, sekuestrohet 700 mijë euro pasuri

Pasuri me vlerë 700 mijë euro është sekuestruar nga policia në Elbasan. Sipas organit të akuzës, që ka vendosur dhe sekuestro preventive thuhet se...

Elbasan, sekuestrohen pasuri me vlerë 500 mijë euro

Elbasan - Finalizohet operacioni "KUSARTH" për sekuestrimin e pasurive të përfituara nga aktiviteti kriminal Vendoset sekuestro preventive ndaj pasurive të paluajtshme dhe aksioneve në pronësi...

Prona dhe automjete – Policia sekuestron rreth 1.5 milionë euro pasuri

Policia e Tiranës në bashkëpunim më strukturat përkatëse ka bërë sekuestrimin e pasurive të luajtshme dhe të paluajtshme të cilat i përkisnin disa shtetasve. Sipas...

Njerëzit më të pasur në botë, ja cila shenjë e horoskopit...

Ata që besojnë tek astrologjia, janë të mendimit se shenja e zodiakut mund të ndikojë në jetën tonë, përfshirë këtu edhe paratë dhe shansin...

Del vendimi: Si e nxorri KPK qelibar Donika Prelën pavarësisht problemeve...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka publikuar më në fund vendimin për lënien në detyrë të Kryeprokurores së Krimeve të Rënda, Donika Prela. Procesi...

Unaza e Re prek 424 pasuri, ZRPP: Gati të ndihmojmë çdo...

Në një kohë kur banorët e ‘Astirit’ protestojnë në shenjë proteste për shembjen e banesave të tyre, Zyra Qendrore e Regjistrimit të Pasurive të...

Shtuan milionat në 2017, 15 femrat më të suksesshme në Shqipëri

Cilat janë femrat më të mëdha sipërmarrëse në Shqipëri, sipas qarkullimit vjetor. Në renditjen e 2017-s ndryshon vendi i parë pas tre vjetësh. Cilat janë...

Shtetet më të pasura në botë, ka supriza

Një nga elementët matës së pasurisë së një shteti është fuqia blerëse e qytetarëve të tij. Pikërisht shpenzimet mesatare për banor në vit janë...

Sa mln dollarë duhen që të ndihesh vërtet i pasur?

Edhe për të pasurit, pasuria e vërtetë është e paarritshme. 5% e Amerikanëve janë milionerë. Prej këtyre, rreth 95% kanë nga 1 deri në 5...

STUDIMI/ E frikshme, ja çfarë do të ndodhë me të pasurit...

Një përqindëshi i më të pasurve të botës do të kontrollojnë rreth 2/3-tat e të gjithë pasurisë së globit deri në vitin 2030. Ky...

EDITORIAL

Miliarderi George Soros dhe debatet për ndikimin e tij në Shqipëri

Nga Zëri Amerikes/ Xhorxh Soros, është një filantrop i cili ka zgjedhur të investojë për një shoqëri të...

FORUM

Gazeta britanike “The Indipendent”: Ja pse u mbyll televizioni Agon Channel

Nga “The Indipendent” Drejtpërdrejt për të dhënë emisionin e saj të rregullt të lajmeve në mëngjes, Sonila Meco...

Një lajm i keq për optimistët e reformës zgjedhore

Nga Astrit Patozi - Të gjithë ata që po shpresojnë në ndryshimin e sistemit politik në Shqipëri, si...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com